25 березня 2022, 17:44

Міжнародна асоціація юристів (IBA) засуджує агресію росії проти України

Пресслужба Міністерства юстиції

Президент Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association) пан Стенфорд Мойо (Mr. Stenford Moyo) висловив запевнення, що з першого дня російського вторгнення в Україну ІВА негативно висловлюється щодо нехтування росією життя та постійних порушень міжнародного права, а також заклики призупинити членство росії в Раді ООН з прав людини, засудження гучної підтримки російськими юридичними організаціями війни путіна проти України та потреби більшої міжнародної підтримки України. Крім того, керівництво ІВА дало численні інтерв’ю на підтримку України та засудження агресії росії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Президент IBA Стернфорд Мойо заявив: «Цей акт президента путіна є переломним моментом, який безперечно порушує міжнародне право. Держави-члени Організації Об'єднаних Націй з 1945 року погодилися, що територія повинна переходити з рук у руки лише за згодою. Це правило є центром підтримки міжнародного правопорядку між державами. IBA, заснована для захисту та підтримки верховенства права, рішуче засуджує вторгнення росії в Україну».

Виконавчий директор IBA Марк Елліс прокоментував: «Міжнародне право є чітким і абсолютним. Державі заборонено застосовувати силу або погрозу силою проти іншої держави. Це робиться для того, щоб не порушувалися територіальна цілісність і політична незалежність держави. Усі випадки застосування сили однією державою проти іншої, незалежно від тяжкості чи цілей, є порушенням. Цей захисний принцип є непорушним і є однією з найбільш фундаментальних норм міжнародного права. Існують лише два основних винятки з цього принципу – держава діє в порядку самооборони або діє відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН. Жоден з цих двох винятків не застосовується до дій росії проти України».

IBA беззастережно підтримує рішення прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Каріма А. А. Хана QC про початок розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людства в Україні. Крім того, IBA доєдналася до 42 країн, які звернулися до МКС у зв’язку з імовірними військовими злочинами, скоєними під час її вторгнення в Україну.

ІВА також надає гуманітарну допомогу Українській стороні.

Нарешті, будь-яка російська фізична особа або член асоціації юристів IBA, яка виступає проти фундаментальних правових принципів, тепер підлягає процесу виключення або призупинення через поведінку, яка підриває основні цінності Асоціації. Пан Мойо назвав це дуже потужним кроком Асоціації і запевнив, що IBA підтримує Україну, щоб протистояти жорстоким діям росії проти України, ї буде це робити до тих пір, поки агресія росії не закінчиться.

Міжнародна асоціація юристів (IBA), глобальний голос юридичної професії, є головною організацією для практиків міжнародного права, асоціацій адвокатів і юридичних товариств. Створена в 1947 році, невдовзі після створення Організації Об’єднаних Націй, вона народилася з переконання, що організація, що складається зі світових асоціацій юристів, може сприяти глобальній стабільності та миру шляхом здійснення правосуддя. IBA співпрацює у широкому спектрі новаторських міжнародних проєктів з Організацією Об’єднаних Націй, Європейським парламентом, Радою Європи, Співдружністю, Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD), Світовою організацією торгівлі, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк та інші.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати