27 липня 2020, 17:48

Місцеві суди: запровадження Антикорстратегії призведе до посилення кадрового голоду в судах

Прес-служба ВРП

Запровадження Антикорупційної стратегії в редакції, запропонованій Національним агентством з питань запобігання корупції, призведе до дезорганізації роботи органів суддівського врядування. Що може спровокувати чергову хвилю звільнення суддів. Водночас належне кадрове забезпечення судів є однією із складових незалежності судової влади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проект Антикорстратегії ставить під загрозу незалежність судової влади, - позиція місцевих господарських судів".

Такого висновку дійшли судді Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в результаті аналізу проекту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розробленого НАЗК, повідомляє прес-служба ВРП.

Зокрема, у суддів Лубенського міськрайонного суду Полтавської області, які також висловилися з приводу документа, особливе занепокоєння викликає те, що в проекті Антикорупційної стратегії порушуються питання, які виходять далеко за межі антикорупційних заходів. Питання судоустрою, розподілу повноважень суддівського врядування та самоврядування, перебування судді на посаді тощо не у належать до сфери компетенції та повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції, зауважують судді.

"На думку суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області, в проекті Антикорупційної стратегії чітко простежується її відірваність від реального життя, відсутність кореляції зі змінами у законодавстві та правовій практиці, які відбулися в межах реалізації попередньої Антикорупційної стратегії на 2014–2017 роки. Судді наголошують, що проект Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, підготовлений НАЗК, слід суттєво доопрацювати, привести у відповідність до чинних національних нормативно-правових актів, а також висновків та рекомендацій спеціалізованих європейських організацій", - зазначають у ВРП.

Судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області, проаналізувавши проект Антикорупційної стратегії, запропонований НАЗК, дійшли висновку про те, що він не відповідає меті Антикорупційної стратегії та не сприятиме запобіганню корупції в Україні.

Також аналогічну оцінку висловили судді й інших місцевих судів. Серед них судді Селидівського міського суду Донецької області, Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області, Віньковецького районного суду Хмельницької області, Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області та Брусилівського районного суду Житомирської області.

Також у прес-офісі нагадали, що Вища рада правосуддя визнала проект Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки таким, що не відповідає вимогам нормотворчої техніки, має декларативний характер, містить суперечливі твердження та необґрунтовані положення. На думку ВРП, проект Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки розроблений всупереч імперативним приписам законодавства, не може створювати основу для подальшого розвитку антикорупційного законодавства та потребує доопрацювання.

Нагадаємо, відбудеться обговорення проекту Антикорстратегії на 2020–2024 роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати