22 травня 2015, 11:14

Мін′юст запроваджує он-лайн систему закупівлі юридичних послуг іноземних радників

Прес-служба Міністерства юстиції України

Міністерство юстиції вже цьогоріч запровадить публічну он-лайн процедуру закупівлі юридичних послуг іноземних радників. Про це в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомив заступник міністра юстиції Антон Янчук, повідомляє прес-служба міністерства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ми плануємо оприлюднювати оголошення про пошук юридичних радників з відповідними кваліфікаційними вимогами у загальному доступі. Це дасть можливість інформувати юридичні компанії як в Україні, так і за кордоном про потребу в таких послугах», - зазначив заступник міністра юстиції.

Він також повідомив про наміри Мін′юсту доповнити перелік кваліфікаційних критеріїв процедури закупівель суворими вимогами щодо запобігання конфлікту інтересів. 

«Ми маємо прогресивне законодавство у цьому напрямку і вважаємо, що його норми мають застосовуватися і в процедурах закупівлі послуг іноземних юридичних радників», - наголосив Антон Янчук.

Крім того, значно відкритішою стане і сама процедура відбору радника. Доступ на засідання тендерного комітету отримають представники ЗМІ та народні депутати.

За його словами, перші кроки з реформування системи закупівлі юридичних послуг, які почали реалізовувати ще минулого року, забезпечили відчутну економію бюджетних коштів.

«Відповідно до звіту Рахункової палати, Мін'юст минулого року зекономив близько 2 млн дол. на послугах юридичних радників для міжнародних спорів. Це стало можливим завдяки зменшенню середньої вартості контракту на послуги, а також введенню прогнозного розрахунку витрат на справи, які розглядаються кілька років", - зауважив Антон Янчук.

Заступник Міністра юстиції поінформував присутніх, що витрати на консультаційні послуги в 2014 році в доларовому еквіваленті знизилися порівняно з 2013 роком в 4 рази.

За словами Антона Янчука, Міністерство юстиції планує провести процедури закупівель для супроводу інтересів держави в 17 судових справах у міжнародних судах.

Заступник міністра юстиції також поінформував присутніх про спори між Україною та представниками іноземного бізнесу. 

 «Наразі Міністерство юстиції здійснює супровід 19 судових спорів за участю України та іноземних інвесторів. Також ми ведемо роботу з досудової медіації 21 претензії. Загальна сума вимог за цими судовими справам становить близько 170 млрд грн», - повідомив заступник Міністра юстиції.

Він зауважив, що за останній рік сума претензій збільшилася у кілька разів. Причинами такого зростання Антон Янчук назвав невдоволення з боку олігархів тим, що Уряд ліквідував значну частину необґрунтованих преференцій, які були їм надані представниками минулої влади.

У свою чергу, перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова повідомила, що Україна продовжує судові справи проти Росії у Європейському суді з прав людини. До 25 вересня Росія зобов′язана представити свою позицію по судовому позову до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стосовно анексії Криму та ситуації на сході України.

«Одна із заяв, які подала Україна, вже була комунікована – Російська Федерація отримала перелік запитань, на які мала відповісти до березня. Однак, використовуючи процедурні моменти, вони змогли відтягнути цей процес до 25 вересня. Сподіваємося, що Росія більше не отримає можливості затягувати розгляд даної справи. І вже в вересні ми перейдемо на наступний етап розгляду справи», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Вона також зауважила, що дана справа з моменту подання неодноразово доповнювалася новими фактами, і сьогодні вона містить інформацію про порушення майже всіх статей конвенції ООН, починаючи від права на життя і закінчуючи порушенням права власності державних підприємств, банків та інших установ, які перебували на Кримському півострові й після анексії втратили можливість розпоряджатися своїм майном.

«У цій заяві перелічені близько 4 тис. підприємств. Вони подали до Міністерства юстиції інформацію про втрачене майно. Нині ведеться постійна робота зі збору підтверджуючих документів на право власності всього цього майна», - наголосила Наталія Севостьянова.

За її словами, експерти продовжують фіксувати порушення прав людини в Криму. Вони стосуються утисків кримськотатарського населення та українців, які перебувають на території півострова. Всі зареєстровані факти будуть приєднані до відповідної судової заяви.

«Ми дуже вдячні міжнародним організаціям, які у своїх звітах відображають ці факти. Це найпереконливіші докази для ЄСПЛ», - сказала вона.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати