07 травня 2022, 11:13

Мін’юст: З 24 лютого господарськими судами відкрито 65 справ про банкрутство боржників

Пресслужба Мін’юсту

За період з 24 лютого 2022 року господарськими судами відкрито 65 справ про банкрутство (неплатоспроможність) боржників, з яких 35 справ щодо неплатоспроможності фізичних осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Перелік нотаріусів, які в умовах воєнного стану вчиняють нотаріальні дії щодо цінного майна"

Для боржників процедури банкрутства дозволяють шляхом застосування заходів щодо відновлення платоспроможності, таких, наприклад, як відстрочення, розстрочення, або прощення боргу, реструктуризація підприємства, перепрофілювання виробництва та/або зміни виробничої структури боржника тощо, оздоровити своє фінансово-господарське становище або ж шляхом ліквідації вийти з ринку (для боржників-юридичних осіб) чи позбавитися від боргів (для боржників-фізичних осіб).

Для кредиторів процедури банкрутства надають можливість отримати кошти, заборговані боржником в повному обсязі або частково і перевірити наявність умисних дій щодо настання у боржника кризи неплатежів.

У разі неспроможності боржника відновити свою платоспроможність, суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру чи процедуру погашення боргів боржника (для боржників-фізичних осіб). За цей час 57 боржників було визнано банкрутами, з них 36 боржників – юридичні особи та 21 боржник – фізична особа.

Щодо одного боржника розпочато процедуру санації (відновлення платоспроможності).

Слід також відзначити, що до моменту відновлення технічної можливості отримувати інформацію з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, у вигляді електронних інформаційних довідок в онлайн режимі, інформація щодо перебування окремих суб′єктів господарювання у процедурах банкрутства може надаватися у формі інформаційних листів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати