11 січня 2019, 11:41

Мін’юст роз’яснив ситуацію щодо припинення діяльності приватного виконавця

8 січня ц.р. Дисциплінарна комісія приватних виконавців припинила діяльність приватного виконавця Івана Жаботинського. Ця подія викликала певний ажіотаж в професійних колах. Ми продовжуємо слідкувати за розвитком подій. Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко офіційно роз’яснила ситуацію щодо припинення діяльності приватного виконавця.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «"Сумнівів у тому, що я доведу свою правоту, у мене немає", - Іван Жаботинський».

За її словами, Іван Жаботинський, будучи обізнаним про існування ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.11.2018 р., якою йому було заборонено вчиняти будь-які виконавчі дії щодо боржника ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (фактично після того, як державний виконавець у той самий день поінформував приватного виконавця Жаботинського І.В. про наявність чинної судової заборони та відкриття відповідного виконавчого провадження, направив йому також 26.11.2018 р. на офіційну електронну адресу повідомлення із відповідними процесуальними документами), продовжував здійснювати заходи примусового виконання.

Пані Глущенко відмітила, що приватним виконавцем:

  • 27.11.2018 р. - направлено нові платіжні вимоги до банківських установ про примусове списання коштів з рахунків боржника;
  • 28.11.2018 р. - направлено вимогу керівнику НБУ про його явку на 29.11.2018 р. для надання пояснень щодо невиконання платіжних вимог;
  • 28.11.2018 р. - направлено вимогу керівнику АТ «Укрексімбанк» щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження.

«Ці факти встановлені в результаті перевірки діяльності приватного виконавця Жаботинського І.В. на підставі скарги ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» від 06.12.2018 р. і в ході засідання Дисциплінарної комісії приватним виконавцем не спростовані.

Враховуючи зазначене, Дисциплінарна комісія приватних виконавців 08.01.2019 р. прийняла рішення задовольнити подання Міністерства юстиції України про притягнення приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Жаботинського І.В. до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді припинення діяльності приватного виконавця», - розповіла Світлана Глущенко.

За її словами, підставою для такого рішення стало порушення приватним виконавцем положень ст. 129-1 Конституції України, пунктів 2, 4, 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», а також вимог пунктів 2, 3, 5 ст. 2, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».

«Рішення Дисциплінарної комісії вважаю справедливим, адже є неприпустимим, коли приватні виконавці, виконуючи одні судові рішення, грубо ігнорують та не виконують інші, порушуючи тим самим права осіб, а також принципи, закріплені у законодавстві України. Гарантую, що Дисциплінарна комісія й надалі буде об‘єктивною під час розгляду саме таких видів дисциплінарних проступків.

Хочу звернути увагу на те, що навіть такий успішний проект як приватні виконавці, а саме так себе позиціонують представники новоствореного інституту, із метою отримання належної грошової винагороди, не повинні допускати прояв неповаги до суду та нехтувати дією судового мораторію», - зазначила заступник Міністра юстиції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати