26 лютого 2020, 10:15

Мін’юст перезавантажив роботу у сфері держреєстрації

Міністерство юстиції України

Завдяки низці законодавчих, кадрових та організаційних ініціатив новій команді Мін’юсту вдалося за короткий проміжок часу мінімізувати можливості для реалізації рейдерських схем. Про це зазначила заступниця Міністра юстиції Ольга Оніщук.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ольга Оніщук: Оновлений ЄДР планується запустити в тестовому режимі у травні".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

За її словами, попри те, що в перші місяці роботи довелося працювати в умовах кадрового дефіциту, дії Мін’юсту призвели до зменшення кількості скарг у сфері державної реєстрації більш як утричі – з 320 скарг у жовтні до 99 у грудні 2019 року.

«Перш за все тому, що після 2 листопада минулого року, коли Мін’юст анулював доступ до державних реєстрів всім реєстраторам з комунальних підприємств, ми зафіксували лише сім випадків рейдерства в державних реєстрах», – окреслила ситуацію заступниця Міністра.

Для подолання наслідків рейдерських дій Міністерством створена спеціальна Колегія з розгляду скарг у відповідній сфері, а в разі встановлення наявності очевидних порушень закону в рішеннях, діях або бездіяльності державного реєстратора, розгляд такої скарги здійснюється одноособово Міністром юстиції невідкладно. Ольга Оніщук наголосила, що Мін’юст також діє у превентивній площині, зокрема встановлює більш жорсткий контроль за діяльністю реєстраторів.

Також заступниця Міністра розповіла, що для перевірки реєстраторів розроблено близько 12 критеріїв. Серед іншого передбачається проведення моніторингу ЗМІ, Єдиного державного реєстру судових рішень, кримінальних проваджень щодо незаконних дій того чи іншого реєстратора, скарг в сфері державної реєстрації тощо. Крім того, щодо кожного реєстратора чи нотаріуса, в роботі якого виявляються очевидні порушення закону, котрі призводять до рейдерського захоплення майна чи бізнесу, до правоохоронних органів подається заява про вчинення злочину.

Нагадаємо, Мін’юст планує покращити систему захисту дітей, які є потерпілими злочинів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати