06 липня 2021, 18:42

Мін'юст ініціював доопрацювання електронної системи стягнення коштів з боржників

Пресслужба Міністерства юстиції України

З липня місяця набуває чинності наказ Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5 (далі - Наказ), яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів». 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ вбачає ознаки антиконкурентних узгоджених дій на ринку електроенергії"

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

На виконання цього Наказу державне підприємство «Національні інформаційні системи», як адміністратор АСВП проводить роботи з доопрацювання програмного забезпечення АСВП в напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника, що передбачено положеннями Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Наразі користувачі мають можливість в рамках інформаційної взаємодії за допомогою прикладного програмного інтерфейсу АСВП направляти постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників без обмежень за категоріями стягнення виконавчого провадження.

Раніше така процедура застосовувалась лише до боржників зі сплати аліментів та була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком. Відповідний порядок поширюється на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників-фізичних та юридичних осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати