06 серпня 2020, 15:20

Презентовано Єдину державну е-систему у сфері будівництва: Департамент містобудування

Департамент містобудування та архітектури КМДА

4 серпня 2020 року у форматі онлайн-конференції з Мінрегіоном відбулась презентація Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Департаменті містобудування розвіяли міфи про "легалізацію" прибудов до квартири".

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник директора Департаменту будівництва та архітектури КМДА Юрій Тацій.

Зазначається, що система створена відповідно до ухваленого парламентом закону та постанови Уряду. Мета системи - об’єднати весь масив інформації, що стосується будівництва, і зробити процес отримання послуг доступним та зручним, а інформацію про об'єкти будівництва - загальнодоступною.

Зокрема, система буде складатися з Реєстру будівельної діяльності, кабінету користувача та порталу електронної системи. Наразі мова йде про наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи, а саме Реєстру. За інформацією представника Мінрегіону, головною ідеєю є оприлюднення на єдиному ресурсі загальної інформації про всі надані МУО по всій території держави, від маленького села до міст з населенням мільйон та більше.

Так, за планами в тестовому режимі система працюватиме до 1 грудня 2020 року, що надасть можливість виявити вади та недоліки, для їх усунення. Є також питання, які стосуються особливостей реалізації даної системи для суб'єктів містобудівної діяльності в населених пунктах різної величини та їх особливостей, оскільки умови забудови, визначені в містобудівній документації маленьких населених пунктах та великих містах істотно різні, не кажучи вже про наявність та деталізацію відповідної містобудівної документації.

Окремо постає питання існування містобудівного кадастру, містобудівного моніторингу та великої кількості галузевих реєстрів, в тому числі реєстру містобудівних умов та обмежень. На даний час, це четверта державна система або реєстр, куди відповідні органи містобудування та архітектури повинні вносити зазначену інформацію одночасно з наданням МУО.

Жоден з цих ресурсів не скасовується з впровадженням презентованої системи.
Юрій Тацій вважає, що електронна система ще буде допрацьовуватись.

"Вже зараз зрозуміло, що тут буде над чим попрацювати, аби зробити систему більш надійною в користуванні, аби забезпечити безперебійність її функціонування за умови підключення сотень тисяч користувачів. Те саме стосується зручності користування системою як для пересічного користувача так і для посадових осіб різного рівня та направлення" - зазначив Юрій Тацій. 

Окремо буде  приділена  увага зручності та простоті отримання інформації з системи - це суттєво спростить роботу як різноманітних ЗМІ, громадських організацій, так і обізнаності окремих громадських діячів.

"Розраховую, що розробники все це врахують, а також прислухаються до порад експертів в галузі містобудування. І на виході ми будемо мати якісний продукт, орієнтований, передусім, на людей, які так чи інакше задіяні у сфері будівництва. І головне, будь-які зміни повинні бути направлені на створення комфортних життєвих просторів, і це спільна справа влади, громади, та забудовників", - зазначив Юрій Тацій.

Нагадаємо, у Києві планують запровадити обов’язкове медичне страхування працівників ЖКГ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати