31 березня 2020, 13:24

Мінекономіки створює робочу групу по запуску ринку землі

Прес-служба Мінекономіки

Мінекономіки створює робочу групу по імплементації закону про обіг сільськогосподарських земель.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла закон про ринок землі".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

У Міністерстві відзначили, що вітають прийняття у другому читанні законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та зазначають, що відкриття ринку землі заплановано на 1 липня 2021 року. 

"Зараз наше головне завдання - підготуватися до відкриття ринку землі і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця на землі і розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону", - прокоментував прийняття закону про ринок землі Міністр економіки, сільського господарства та торгівлі Ігор Петрашко.

Законопроект визначає ключові параметри функціонування ринку землі. 

Так, законопроєктом передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення: 

  • з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи – громадяни України; 
  • з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

У Мінекономіки зазначили, що до 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

Також, передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, вони залишаться державним стратегічним резервом.

Нагадаємо, ВРУ ухвалила законопроект про удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати