23 квітня 2015, 11:23

Мінагрополітики ініціювало перевірку цін на азотні міндобрива

Урядовий портал

У зв’язку із значним зростанням цін на мінеральні добрива Мінагрополітики України звернулося до Антимонопольного комітету з проханням розглянути обґрунтованість ціноутворення, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«На сьогодні відсутність обігових коштів змушує аграріїв відмовлятися від мінеральних добрив. Це спричиняє зниження валових показників збору сільськогосподарських культур, якості урожаю, запасів гумусу в ґрунті. У результаті це може призвести до недобору урожаю цього року, зменшення експортного потенціалу зерна та валютних надходжень до бюджету», - інформує прес-служба Мінагрополітики.

У міністерстві вважають, що зростання вартості азотних мінеральних добрив зумовлене монополізацією їх виробництва.

Зі свого боку Антимонопольний комітет відреагував на звернення Мінагрополітики. Нині досліджується ситуація на ринку азотних мінеральних добрив. Для цього відомство надало динаміку цін закупівлі та використання добрив за останні два роки. 

Аналіз динаміки підняття цін на мінеральні добрива показує, що протягом 2013-2015 років зросли ціни на азотні добрива - з 3420 до 11502 гривень за 1 тонну (більше ніж у 3,4 рази), на калійні - з 2600 до 5300 гривень (більше ніж у 2 рази), на складні (суперагро) – 3 4200 до 10000 гривень (більше 2,4 рази). Значне ціноутворення призвело до зростання собівартості зернових за рахунок збільшення агрохімікатів у валових витратах протягом останніх років з 12,5% до 30%.   

 Відповідно до попередніх розрахунків, загальна посівна площа під урожай 2015 (без урахування АР Крим) становитиме близько 27,3 млн гектарів, в тому числі озимих на зерно – 8 млн гектарів, ярих – 17,2 млн гектарів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати