06 серпня 2020, 18:16

Майже за тиждень роботи ПРРО фіскалізовано більше півмільйона чеків, - Сергій Марченко

Урядовий портал

Майже за тиждень роботи безкоштовного фіскального додатку від ДПС можливістю зареєструвати та застосовувати ПРРО скористались 143 суб’єкти господарювання, якими зареєстровано 26,3 тис. ППРО. При цьому фіскалізовано більше півмільйона чеків (631 тис.).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін'юст розпочав розпродаж в'язниць".

Про це повідомив Міністр фінансів Сергій Марченко, зазначає Урядовий портал.

Так, відповідно до останньої статистики із загальної кількості суб’єктів господарювання, які зареєстрували ПРРО:

- 72% - фізичні особи - підприємці;

- 28% - юридичні особи.

На першому місці фінансові компанії, якими зареєстровано 98% від загальної кількості зареєстрованих ПРРО.

На другому місці за кількістю зареєстрованих ПРРО суб’єктами господарювання, - діяльність у сфері торгівлі, зокрема:

- роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами;

- роздрібна торгівля фармацевтичними товарами;

- інтернет-торгівля.

Як зазначається, можливістю застосовувати ПРРО також вже скористались суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність туристичних агентств, технiчне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, надання послуг перукарнями та салонами краси, діяльність ресторанів, надання послуг мобiльного харчування, медичну та стоматологічну практику.

"Певна кількість цих суб’єктів є ті, які за власним бажанням почали використання ПРРО, хоча для них обов’язок використання РРО, як класичних, так і програмних запроваджується лише з наступного року. Це свідчить про те, що ініціатива Мінфіну і ДПС сприймаються і підтримується бізнесом", - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, до запровадження програмних РРО йшли не один рік. Такі нововведення вдалось досягти лише за підтримки бізнес-середовища. «На сьогодні ми маємо продукт, який з одно боку дасть змогу спростити реєстрацію розрахункових операцій для бізнесу, а з іншого функцію контролю за такими операціями державі» - розповідає Сергій Марченко.

Для тих платників податків, у яких нема обов’язку застосовувати РРО, надається змога застосовувати ПРРО без настання юридичних наслідків. Тобто це фактично крок до підвищення податкової грамотності та обліку для малого і середнього бізнесу. "І ті статистичні дані, які ми вже маємо сьогодні, свідчать саме про готовність бізнесу сприймати законодавчі ініціативи та запроваджувати нові технічні рішення для полегшення своєї роботи", - наголосив Міністр фінансів.

Бізнес середовище, Мінфін і ДПС продовжують роботу над удосконаленням програмного продукту.

Сьогодні вже розпочалась інтеграція програмного продукту з банківськими сервісами, зокрема Mastercard та Visa. Разом з партнерами напрацьовано декілька рішень, які дозволяють програмний РРО і платіжний термінал встановлювати на одному пристрої. Цей сервіс стане зручним і простим для використання.

У рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного між ДПС і компанією Visa, та за підтримки Ощадбанку, здійснюється інтеграція сервісу ОщадPAY з безкоштовним програмним рішенням ПРРО.

Мобільний додаток ОщадPAY можна буде використовувати під час проведення розрахункової операції з використанням смартфону, на який встановлено ПРРО

Також в подальшому розглядається побудова аналітичної системи на базі отриманих від ПРРО даних про проведені розрахункові операції: лише ті, хто зареєстрував та використовує ПРРО матимуть змогу отримувати додаткову аналітичну інформацію, зокрема про кількість та вартість проведених операцій. Тобто пропонується розробити систему, яка дозволить на основі автоматично переданих даних на сервер ДПС від ПРРО автоматично формувати відповідні звіти.

Отже запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та спрощення умов ведення підприємницької діяльності.

Нагадаємо, презентовано Єдину державну е-систему у сфері будівництва: Департамент містобудування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати