03 грудня 2019, 14:58

Майнова відповідальність менеджменту компанії: карати не можна помилувати

KPMG Law Ukraine

2 грудня цього року компанія KPMG Law Ukraine провела семінар «Майнова відповідальність менеджменту компанії: карати не можна помилувати».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


DSC03274

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Юрій Кацер, керівник юридичного напрямку KPMG Law Ukraine. Він відзначив, що в сучасних умовах ведення бізнесу стає складнішим, дотримання комплаєнс процедур ставить перед менеджментом компаній досить високі вимоги. З іншої сторони, Юрій звернув увагу на законодавчі зміни, які посилюють відповідальність менеджменту, та підкреслив тенденцію  до збільшення кількості судових спорів щодо притягнення посадових осіб до відповідальності.

Оскільки судової практики застосування нових законодавчих змін, зокрема по нових правилах відповідальності менеджменту, ще не сформовано, Юрій закликав учасників до дискусії та обміну досвідом.

«Можливість відповідальності менеджменту не лише перед компанією, але й перед її кредиторами, є новою реальністю, яку бізнес не може не враховувати. Компанія в особі її учасників повинна чітко визначити та довести до менеджменту критерії та порядок оцінки прийнятного рівня підприємницького ризику господарських операцій. Порушення такого рівня ризику може означати порушення менеджментом своїх обов’язків діяти в інтересах компанії добросовісно та розумно», - відзначив Юрій.

Василь Кійко, радник KPMG Law Ukraine, розповів про існуючі механізми притягнення посадових осіб до майнової відповідальності перед компаніями, в яких вони працюють. Особливу увагу було приділено похідному позову, при якому міноритарій може подати позов про стягнення збитків від імені юридичної особи.

Богдан Скоропад, старший юрист KPMG Law Ukraine, проаналізував законодавство, яким встановлено відповідальність директора, або членів виконавчого органу перед кредиторами товариства у випадку банкрутства. Було проаналізовано нові ризики менеджменту компанії, які виникають у зв’язку із прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства та Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

«Фактично нове законодавство створює ризики, коли добросовісний керівник компанії, яка з обєктивних причин стала неплатоспроможною, нестиме солідарну, або субсидіарну відповідальність перед кредиторами компанії», - прокоментував Богдан.

DSC03413

Також експерти KPMG Law Ukraine:

  • надали практичні рекомендації щодо зменшення ризиків настання відповідальності менеджменту компанії;
  • презентували алгоритм дій при виявленні ризику неплатоспроможності та зниження чистих активів.

Артем Григоренко, юрист KPMG Law Ukraine, розповів про практику укладення цивільно-правового договору з директором та членами виконавчого органу, проаналізувавши переваги та ризики, які з цим пов’язані.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати