06 грудня 2022, 13:13

Малюк, народжений в окупованому Херсоні, матиме українські документи: рішення суду

Пресслужба Чемеровецького районного суду

Чемеровецький районний суд задовольнив заяву жителя Херсонщини –  встановив факт народження його дитини у вересні 2022 року в м. Херсон, Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Умови договору щодо грошового зобов'язання, визначеного в еквіваленті до іноземної валюти, - позиція КЦС ВС"

Про це повідомляє пресслужба Чемеровецького районного суду.

У заяві херсонець пояснив, що у вересні цього року його дружина народила сина у Херсоні. Територія міста на той час була тимчасово окупована, тому вони не могли отримати медичний документ, який потрібно для державної реєстрації й отримання свідоцтва про народження дитини у відділі РАЦС. Відтак просив суд встановити факт народження їхньої дитини в м. Херсоні, Україна.

З документів заявник надав суду медичне свідоцтво про народження, видане органом окупаційної адміністрації російської федерації та свідоцтво про шлюб. 

Суддя зауважив, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована територія України є невід`ємною частиною України, на яку поширюється дія її Конституції та законів, а також міжнародних договорів.

Згідно з частинами 2 і 3 статті 9 цього Закону, будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо вони створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який виданий ними документ є недійсним і не створює правових наслідків.

За відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

«Отримати свідоцтво про народження у відділі державної реєстрації актів цивільного стану неможливо, оскільки факт народження відбувся на тимчасово окупованій території України, на якій неможливо отримати документи, що можуть бути прийняті відділом державної реєстрації актів цивільного стану для здійснення реєстрації народження відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Таким чином, враховуючи наведене та оскільки встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, суд вважає заяву про встановлення факту народження дитини законною, обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню», – зазначив суд. 

Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати