07 листопада 2019, 17:43

Малі та середні підприємства, які мають зареєстровані права ІВ, перевершують тих, у кого їх немає: звіт ЄПВ

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У новому звіті показано, що малі та середні підприємства (МСП), які мають зареєстровані права ІВ, отримують дохід на одного працівника майже на 32% вище, ніж у МСП, які цього не роблять.

У звіті «Успіх ринку для винаходів - табло комерціалізації патентів: європейські МСП», опублікованому сьогодні Європейським патентним відомством (ЄПВ), говориться, що МСП та індивідуальні підприємці стоять за кожною п'ятою патентною заявкою, поданою в ЄПВ у 2018 р. Однак у ньому йдеться про те, що тільки 9% МСП в Європі мають зареєстровані права ІВ, у порівнянні з 40% великих компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ці МСП, які володіють ІВ, перевершують своїх колег, які не мають прав на IВ. Вони, наприклад, більш інноваційні, з більшою ймовірністю будуть рости з часом і мають майже на 32% вищі доходи на одного працівника, ніж МСП, які не мають зареєстрованих прав ІВ», - йдеться у звіті.

Також наголошується, що МСП, які подали європейську патентну заявку, з імовірністю 25% будуть відчувати зростання обороту на 10% або більше впродовж трьох років поспіль. Крім цього, в звіті вказується, що МСП з обмеженими ресурсами використовують зовнішні партнерства як способи виходу на нові ринки або розподілу фінансового тягаря інновацій.

Водночас спільне використання винаходів із зовнішніми партнерами дозволяє МСП також використовувати ресурси своїх партнерів. МСП, які беруть участь в партнерських відносинах, визначають «збільшення доходів» (85%) і «доступ до ринку» (73%) в якості основних мотивів спільної експлуатації.

«Однак у звіті зазначається, що МСП, які шукають міжнародних партнерів, стикаються з серйозними проблемами, такими як обмежений доступ до знань у галузі ІВ, ресурсів і ділових контактів для підтримки їх зусиль із комерціалізації по всій Європі», - йдеться у звіті ЄПВ.

Президент ЄПВ Антоніо Кампінос зазначив, що МСП є «ключовою групою користувачів в європейській системі ІВ».

«Важливо відзначити, що це нове дослідження демонструє, що МСП також використовують патенти для комерціалізації своїх винаходів. Вони все більше інноваційні в своїх стратегіях в області ІВ.

З огляду на роль, яку патенти грають у підтримці нашої економіки і просуванні нових технологій, необхідно продовжувати зусилля з пошуку шляхів успішного вирішення проблем, виявлених у цьому дослідженні», - підкреслив Кампінос.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати