16 липня 2019, 17:12

Люстраційні зміни від Президента України можуть «зачепити» адвокатів

Президентський законопроект, яким пропонуються зміни до Закону «Про очищення влади» вплине не лише на чиновників, але й на адвокатів, (та тих, хто має намір отримати відповідний статус). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, згідно із текстом законопроекту, є 2 зміни, що стосуються адвокатів.

По-перше, у Законі «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ч. 2 ст. 6, що має назву «Не може бути адвокатом особа, яка:..» пропонується доповнити п. 5 такого змісту: «5) підпадає під заборони, визначені ст. 1 Закону України «Про очищення влади».

Тобто, це може позбавити можливості стати адвокатами осіб, що підпадають під люстрацію (відповідно до закону про люстрацію), але вже з урахуванням змін до ст. 1. запропонованих також президентським законопроектом.

По-друге, ч. 1 ст. 32 під назвою «Припинення права на заняття адвокатською діяльністю» доповнити п. 7 такого змісту: «7) застосування до адвоката заборони, передбачені ст. 1 Закону України «Про очищення влади». 

Тобто, може бути розширений перелік підстав для припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.

Безперечно, текст законопроекту перш ніж потрапити до сесійної зали нового скликання ВРУ, зазнає певних змін. Тож бити на сполох не потрібно, але тримати руку на пульсі цих змін необхідно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати