25 травня 2023, 15:54

Львів — перше місто, що заробило мільярд гривень на малій приватизації в системі Прозорро.Продажі

Прозорро.Продажі

За час проведення онлайн-аукціонів з малої приватизації в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі Львівська міська рада заробила перший мільярд гривень до свого бюджету. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За даними публічного модуля аналітики, загалом Львівська міська рада з серпня 2018 року по травень 2023 року організувала 356 успішних онлайн-аукціонів з малої приватизації. Середня конкуренція на торгах становила майже троє учасників, а ціна за підсумками е-аукціонів зросла майже вдвічі.

“Такий результат — це приклад того, які можливості мала приватизація через державну електронну торгову систему Прозорро.Продажі дає громаді, якщо підходити до управління своїм майном системно. Львів оголошує приватизаційні торги в системі майже пʼять років, фактично одразу від їхнього запуску у системі влітку 2018 року. За цей час місто не лише заробило кошти до свого бюджету, а й знайшло для обʼєктів нових ефективних власників, які створили там працюючі бізнеси та нові робочі місця”, — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.  

З 24 лютого 2022 року відбулося  майже 50 аукціонів, що принесло до бюджету Львова понад 90 млн. Протягом цього періоду ціна активів, реалізованих на торгах, зросла на 60%.

Найбільше зростання ціни — у понад 6 разів — відбулося на торгах з приватизації котельні площею 740.6 кв.м: її реалізували за понад 24 млн гривень, а конкуренція на цьому аукціоні склала 10 учасників.

Найдорожчим лотом на приватизаційних е-аукціонах Львову виявилося нежитлове приміщення у центрі міста площею понад 400 кв.м, яке продали за 116 млн гривень. 

Найактивніше у Львові змагалися за нежитлове приміщення першого поверху площею 88.2 кв.м: на торги прийшло 18 людей, які шляхом конкуренції підвищили стартову ціну з 1.8 млн гривень до 5.5 млн гривень. 

«Приміщення, які ми виставляємо на аукціон, це абсолютно різні приміщення – як за площею, так і місцем розташуванням і функціоналом. У цих приміщеннях нові власники облаштовують як магазини чи заклади харчування, так і різні ініціативи соціального спрямування, як от, наприклад, шоу-рум «Lady Di» –  інклюзивне ательє. Приватизація цих приміщень завдяки прозорому та відкритому аукціону дає змогу отримати місту максимально високу ринкову ціну за ці обʼєкти. Всю інформацію про продаж приміщень у Прозорро.Продажі ми виставляємо заздалегідь, аби всі охочі могли ознайомитись з цією інформацією, і за бажанням, взяти участь у аукціонах», — пояснює керівниця управління комунальної власності у Львівській міській раді Інна Свистун. 

«Львів став першим містом, де наша компанія придбала приміщення у самому центрі міста на відкритому аукціоні. Так, це було рекордна сума за об'єкт - 116 млн гривень, але воно цього вартувало, адже ми отримали приміщення на самій пл.Ринок і вже ведемо тут успішно бізнес. Для нас як для бізнесменів державна система Прозорро.Продажі — дуже зручна, бо тут можна побачити усі об’єкти, що виставляються на продаж або ж здаються в оренду. Ми постійно відслідковуємо нові пропозиції. Це зручно, привабливо і відкрито», — розповів Ярослав Тимочко, директор ТОВ “Драгон Кепітал Консалтинг”. 

Загалом за час повномасштабної війни онлайн-аукціони з приватизації державного та комунального майна допомогли заробити до бюджетів різних рівнів понад 2.4 млрд гривень.  

Прозорро.Продажі — акціонерне товариство, 100% акцій якого знаходяться у державній власності в особі Міністерства економіки України. АТ “Прозорро.Продажі” як адміністратор державної електронної торгової системи гарантує безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні, а також можливість кожному в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їхніми результатами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати