15 жовтня 2019, 13:33

Ліцензування на зберігання пального для власних потреб можуть скасувати

До Верховної Ради подано законопроект № 2248  «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (щодо уточнення порядку отримання ліцензій на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (№ 2628-VIII  від 23.11.2018 р.) передбачається отримання ліцензії на зберігання пального всіма суб’єктами господарювання, які зберігають пальне. Під дію цього Закону підпадають всі підприємства і господарства які зберігають пальне, в тому числі і для власних потреб. В разі неотримання ліцензії, для порушників передбачається застосування штрафних санкцій у розмірі 500000 грн на господарство.

21 липня 2019 року вступив в силу Закон України «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (№ 2744-VIII), яким до  31.12.2019 р. відтерміновано застосування штрафних санкцій до суб′єктів господарювання у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії. 

Разом з тим з 21.08.2019 р. Державно регуляторна служба України надала роз’яснення, відповідно до якого, зберігання пального, яке використовується для власних виробничих цілей (не для переробки і продажу) не підлягає ліцензуванню. Таким чином, в законодавчому полі нашої держави виникла колізія, вирішити яку покликаний даний проект Закону.

Метою законопроекту є скасування обов’язкового ліцензування господарської діяльності пов’язаної зі зберіганням пального для виробничих цілей (не для переробки і продажу) для суб’єктів господарювання усіх форм власності. Для забезпечення її реалізації пропонується внести відповідні зміни до частини восьмої ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати