14 серпня 2019, 10:29

Lego виграв суперечку про авторське право проти британського конкурента

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Датський виробник іграшок Lego виграв американський позов про порушення авторських прав проти британського конкурента. У своєму рішенні у четвер, 25 липня ц.р. , Окружний суд США по округу Коннектикут встановив, що фігурки, які продаються компанією Best-Lock Construction Toys, порушили ряд реєстрацій авторських прав Lego в США, якими він володів з 1994 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Хоча суд в основному виніс рішення на користь Lego, він не визначився з питанням про справедливий захист Естоппель від Best Lock, яка, за його словами, буде винесена на пленарному засіданні в більш пізній термін.

Читайте також: Gillette приносить мільярдні збитки: чоловіки не голяться

Суперечка почалася в 2011 році, коли Lego подала в суд на Best-Lock за виробництво і продаж мініфігурок, які  імовірно порушують авторські права. У ньому йшлося про те, що реклама Best-Lock своїх мініфігурок висвітлила «добре відому взаємозамінність фігур Best-Lock та їх частин тіла з лего».

У своєму рішенні суд заявив, що Best-Lock не надав доказів того, що реєстрація Lego з авторських прав є недійсною або ненадійною. Він вважав аргумент британської компанії про те, що реєстрація є недійсною, оскільки «певні елементи дизайну є функціональними» як «недоступні».

Суд заявив, що, хоча деякі елементи мініфігурок логотипу дійсно є функціональними, сам факт того, що деякі елементи є функціональними, що не робить роботу недоступною для копіювання. Він також зазначив, що це «безперечно», що Best-Lock мав доступ до захищеної авторським правом роботи Лего.

 Суд послався на докази співбесіди з генеральним директором Best-Lock в 2012 році, в якій він сказав, що «будучи дитиною, яка росла в Німеччині, він захоплювався іграшками Lego, але пізніше виявив, як молодий батько в Англії, що сам Lego скопіював «цеглини, винайдені британським психологом в 1940-х роках».

Крім того, суд встановив, що продукція відповідача не просто схожа, але не відрізняється від продукції заявника. Порівняння продуктів показало, що Best-Lock скопіював оригінальні елементи Lego.  

На свій захист Best-Lock стверджував, що, хоча кілька років тому він продавав свої іграшки в США, Lego подав позов проти нього в США тільки після того, як Митна та прикордонна служба США конфіскувала серію партій іграшкових блоків Best-Lock. і мініфігурки. Митна та прикордонна служба США заявила, що здійснила вилучення, оскільки вони порушували авторські права Lego.

«Lego раніше не намагався зупинити продаж Best-Lock своїх блоків і фігур в США, і не робив ніяких попереджень і не давав Best-Lock ніякого повідомлення про те, що, на його думку, мініфігурки Best-Lock порушують будь-які авторські права Lego», - йдеться в заяві. Крім того, в ній йшлося про те, що пряме спілкування Lego з Best-Lock за кордоном ввело Best-Lock в оману, вважаючи, що Lego не подасть до суду на компанію в США.

Джерело: World IP Review

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати