04 серпня 2022, 17:29

Латвія на кордоні просить росіян підписати документ про засудження російської агресії в Україні

У соцмережах росіяни, які іммігрували до Латвії, висловили обурення через перевірки на кордоні. Прикордонники змушують їх підписувати документ із засудженням воєнних дій росії в Україні. У разі відмови росіянам не повертають документи, анулюють посвідку на постійне проживання або чинну візу для поїздок в країни Шенгенської зони у разі її наявності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Естонії дозволили позбавляти паспортів натуралізованих громадян, які воюють в Україні на боці росії"

Про це повідомляє вебсайт LSM.lv.

Служба державної безпеки Латвії підтвердила, що іноземці, які в’їжджають з країни-агресорки росії або її найближчого союзника білорусі, підлягають посиленим перевіркам на пунктах прикордонного контролю.

«Метою перевірок є виявлення осіб, які підтримують військову агресію росії проти України та можуть становити загрозу національній безпеці Латвії. Під час перевірок особлива увага приділяється іноземцям, які, наприклад, колись служили у силових структурах росії чи білорусі, публічно демонструють символіку, що прославляє російську агресію, або висловлюють негативне ставлення до латвійської держави. Велика кількість іноземців, яким було відмовлено у в’їзді до Латвії, відкрито висловлювали свою підтримку військової агресії росії проти України та її народу, використовуючи типові кремлівські воєнні пропагандистські меседжі», – зазначили у Службі держбезпеки.

Міністерство закордонних справ Латвії отримало ноту росії щодо ставлення прикордонників до російських громадян, які хочуть в’їхати до Латвії. Проте, як пояснив міністр закордонних справ Едгарс Рінкевичс, Латвія діє відповідно до власних законів.

«Протестувати проти того, що ми робимо або не робимо на нашій території, захищаючи нашу безпеку та зменшуючи ризики, безглуздо. Ми продовжуватимемо діяти в інтересах нашої безпеки. Водночас хочу додати, що нам відомі також випадки, коли на громадян Латвії, які їдуть до росії чи білорусі, здійснюють вплив, їх намагаються завербувати», – прокоментував Рінкевичс.

Міністр закордонних справ закликав громадян Латвії не їздити до росії та білорусі, оскільки зараз не найкращий час для туризму.

Вже 62 іноземцям було відмовлено у в’їзді до Латвії. Серед них 41 росіянин, 14 білорусів і 7 громадян інших країн. Таким особам також анулюють візу для поїздок до Шенгенської зони.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати