26 червня 2019, 17:08

Купуй справжнє - не шкодь собі

З нагоди діалогу між ЄС та Україною щодо прав інтелектуальної власності 25 червня 2019 р. відбулася публічна дискусія під гаслом «Я купую справжнє». Захід було організовано Представництвом ЄС в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством (далі - УАПП) та Європейською Бізнес Асоціацією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


65386325_330211234573695_4476237958390743040_n

Про шкоду від контрафактного товару розповів Олександр Пахаренко, заступник директора УАПП. За його словами, виробництво та продаж контрафактних товарів несе не лише іміджеві втрати для брендів, а й шкодить економіці, екології та самому суспільству. 

На державному рівні підробки:

- шкодять економіці України, бюджет якої щорічно недоотримує мільярди гривень потенційних податкових надходжень;

- знижують прямі інвестиції через втрату країною інвестиційної привабливості;

- сприяють зростанню корупції і злочинності;

- знищують чесну конкуренцію на ринку;

- призводять до зменшення робочих місць та відтоку за кордон професійних кадрів;

- завдають шкоди довкіллю.

За даними Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC), підробки є другим за величиною джерелом доходів злочинних угруповувань у всьому світі. Це є достатньо вигідним бізнесом, який існує через те, що злочинці користуються високим попитом на дешеві товари при низьких витратах на їх виробництво й розповсюдження і не бояться жорсткого покарання за цей вид злочину.

Звичайно, потрібно змінювати підходи і застосовувати жорсткіші санкції до виробників і продавців контрафакту, налагоджувати ефективну роботу правоохоронних органів, що будуть співпрацювати разом із правовласниками. Але поки цього не сталося, кожен українець може зробити свій маленький внесок у боротьбу з контрафактом, просто не купуючи контрафактну продукцію. Для цього потрібно навчитися відрізняти контрафакт від оригінальної продукції:

1. Потрібно розуміти, що на стихійних ринках, сумнівних магазинах, на 7-му кілометрі в Одесі ви точно оригінальної продукції не знайдете.

2. Основну загрозу насправді складають інтернет-магазини, адже вони взагалі майже безкарні. Єдине, що можна з ними зробити, - це закрити сайт за рішенням суду, але ніщо не забороняє тим самим особам створити новий сайт з іншим доменом. Слід купувати лише на перевірених сайтах. Ключові слова, які мають викликати у Вас насторогу, а не бажання купувати: «Акція - 90% знижки»; «розпродаються парфуми зі складів»; «спеціальна продукція для Duty Free» тощо. Якщо це звучить занадто добре, щоб бути правдою, то це не правда, а шахрайські приманки.

3. Бажано знати, як виглядає товар, який Ви хочете придбати, які є особливості упаковки, який товар існує взагалі в оригіналі (наприклад, міцний алкоголь у картонних коробках (bag box) - вигадка українських шахраїв і по суті унікальний на ринку товар). Якщо Ви не знаєте, як товар має виглядати, перевірте банч-код.

Головне - не купувати товар, якщо Ви розумієте, що це фальсифікат. Так, він може бути дешевшим, але це не означає, що він якісний і не зможе завдати Вам шкоди. Адже невідомо, які сировини використовував цей виробник у своєму бажанні зекономити.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати