25 лютого 2020, 16:45

КСУ розгляне справу щодо окремих положень закону про управління об’єктами держвласності

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

26 лютого о 10:00 Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "АВАНПОСТ" щодо відповідності Конституції України (конституційності) абз. 8 ч. 5 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від 21 вересня 2006 р. №185-V (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Положення про ліквідацію ВСУ неконституційне, - КСУ".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, згідно з оспорюваними положеннями Закону, господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100%, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним, сплачують до державного бюджету частину чистого прибутку у розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік, але не менше 30%, до 1 липня року, що настає за звітним; на суму таких коштів органами доходів і зборів нараховується пеня у порядку, визначеному абз. 6 цієї частини, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України.

На переконання автора клопотання, згадана норма на практиці позбавляє акціонерів (учасників) господарського товариства, відмінних від державних товариств, належних їм корпоративних прав. Зокрема, права на вирішення питань про розподіл прибутку та його спрямування на виплату дивідендів, а також на отримання дивідендів іншими акціонерами.

АТ "АВАНПОСТ" вважає, що оспорювана норма Закону порушує гарантоване Конституцією України право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Нагадаємо, ВС сформулював правову позицію щодо оподаткування будівель промисловості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати