29 січня 2020, 18:06

КСУ перейшов до закритої частини засідання у справі про положення ст. 375 КК України

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 28 січня на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень ст. 375 Кримінального кодексу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ визнав неконституційними положення про підняття пенсійного віку".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Нормами вказаної статті передбачено:

"1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років".

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Галина Юровська зазначила, що народні депутати наголошують на відсутності в нормативних актах визначення поняття "завідомо неправосудне", тому вважають його оціночним. На думку авторів клопотання, оспорювані положення ст. 375 КК України є інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів, оскільки інші учасники кримінального процесу тлумачать ці норми на власний розсуд.

Суддя-доповідач повідомила, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення надіслано запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, членів Науково-консультативної ради КСУ.

У результаті Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у цій справі для ухвалення рішення.

Читайте також: "КСУ відмовився розглядати закони про особливий статус Донбасу та амністію".

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці "Архів відеотрансляцій засідань" за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати