16 липня 2020, 14:58

КСУ перейшов до закритої частини у справі щодо конституційності "банківського" закону

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 16 липня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням 64 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності" від 13 травня 2020 року № 590–IX (далі – Закон) та Закону в цілому, а також положень інших законодавчих актів в редакції Закону.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ визнав конституційними положення ч. 1 ст. 23 закону про іпотеку".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Зокрема, Суддя-доповідач у справі Олександр Касмінін поінформував, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати окремі положення Закону та Закон в цілому, окремі положення Цивільного кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", "Про виконавче провадження" зі змінами такими, що не відповідають приписам Конституції України.

Так, автори клопотання вважають, що оспорюваними положеннями зазначених законодавчих актів Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та пов’язаним із ними державним установам надано переваги щодо оскарження їхніх розпорядчих актів перед іншими учасниками судового процесу. Крім того, на думку народних депутатів України, змінами, внесеними Законом, знівельовано принцип верховенства права, засади змагальності та рівності учасників судового процесу і таким чином порушено право на справедливий суд та ефективний судовий захист позивачів у справах щодо оскарження вказаних розпорядчих актів.

У конституційному поданні також зазначено про порушення процедури розгляду та ухвалення Закону.

Зазначається, що на підтвердження своєї позиції автори клопотання посилаються на окремі положення Конституції України, законів України, рішення Конституційного Суду України, практику Європейського суду з прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та Перший  протокол до неї, Доповідь Венеційської Комісії "Верховенство Права", Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, затверджене постановою Правління Національного банку України від 17 вересня 2015 року № 615, тощо.

Суддя-доповідач також зазначив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи направлено запити до державних органів та наукових установ для з’ясування їх позицій щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Так, дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Конституційний Суд України перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні Великої палати КСУ був присутній представник суб’єкта права на конституційне подання, народний депутат України Сергій Власенко, а також представники ЗМІ та інші громадяни. 

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, до КСУ надійшло подання щодо конституційності закону про прокуратуру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати