16 квітня 2015, 16:28

КС розгляне закон про люстрацію після внесення змін та висновків Венеціанської комісії - Мінюст

Прес-служба Міністерства юстиції України

Судді Конституційного суду України задовольнили клопотання про перенесення слухання справи щодо конституційності окремих пунктів Закону про очищення влади. Основними причинами стало очікування ухвалення Верховною Радою змін до закону та висновків Венеціанської комісії. Крім того, КС погодився залучити до її розгляду додаткових експертів та представників Громадської ради з люстрації при Мін’юсті. Про це сьогодні після слухань у КСУ заявив Міністр юстиції Павло Петренко, інформує прес-служба міністерства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Суд почув надані нами додаткові аргументи і в сукупності доказів прийняв рішення про відкладення розгляду справи», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, судді дослухалися до аргументу, що недоцільно приймати поспішні рішення до розгляду Верховною радою змін до Закону про очищення влади, адже зміни, розроблені депутатами спільно з Міністерством юстиції, усувають всі застереження, озвучені в конституційних поданнях. Крім того, Венеціанська комісія, спеціалісти якої брали активну участь у напрацюванні змін до люстраційного закону, надасть свій остаточний висновок за цим документом лише в червні.

Іще одним аргументом, за словами Павла Петренка, стали докази можливого конфлікту інтересів 7 суддів КСУ по даній справі, які у разі затвердження закону підпадатимуть під люстрацію. «Суддя, в якого є конфлікт інтересів у тій чи іншій справі, зобов’язаний повідомити про це раду суддів і подати самовідвід у справі», - наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив, що судді КСУ погодилися із необхідністю залучення додаткових експертів і представників Громадської ради з люстрації при Міністерстві юстиції, як спеціально уповноваженого органу контролю за люстрацією, до цієї справи.

«Наступна дата розгляду буде залежати від того, наскільки оперативно буде надана документація і матеріали цього провадження новим учасникам процесу», - резюмував Павло Петренко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати