01 квітня 2015, 18:04

Конкурсне обрання керівників держкомпаній сприятиме суспільному контролю - Мінагрополітики

Урядовий портал

Обрання керівників державних компаній в аграрній сфері на конкурсній основі дозволить посилити контроль над діяльністю підприємств, у тому числі в дотриманні антикорупційного законодавства. Про це в ефірі телерадіокомпанії «Рада» повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Подати свою кандидатуру для участі в конкурсі можуть всі охочі громадяни України, які мають відповідний досвід роботи та відповідають іншим конкурсним вимогам. Їхні пропозиції та стратегії щодо розвитку підприємств заслуховують не лише посадовці міністерства, але й представники громадянського суспільства. Адже переважна більшість членів конкурсних комісій — співробітники найкращих консалтингових, аудиторських та рекрутингових компаній.

«Ухвалене рішення, що у разі виникнення вакансій, всі без винятку державні підприємства будуть отримувати керівників саме за такою (конкурсною) процедурою. Згідно з законодавством, міністерство не має права втручатися у господарську діяльність таких компаній. Проте тепер ми маємо змогу правильно, чесно й прозоро обрати керівника. Далі, на основі фінансово-господарських результатів діяльності, ми зможемо оцінити, чи виконав він контракт. Якщо задекларованих цілей не досягнуто, ми маємо право зняти керівника з посади, розірвати з ним укладений контракт», - роз’яснив Ярослав Краснопольський.

Він додав, що Мінагрополітики одне з перших в України міністерств почало запроваджувати нову кадрову політику, яка базується на принципах відкритості та прозорості. «До нас вже звертаються інші міністерства за порадами, і наші фахівці та представники комісій вже діляться досвідом та рекомендаціями», — сказав перший заступник міністра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати