13 січня 2021, 12:24

Кому і для чого потрібен сертифікат енергоефективності будівлі?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Енергетичний сертифікат – це документ, що містить дані про фактичне енергоспоживання, обсяг викидів парникових газів, тощо, які здійснюються внаслідок експлуатації будинку. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кому потрібно змінювати кадастровий номер?".

Навіщо потрібен такий документ, хто зобов’язаний його оформлювати – ці та інші деталі пояснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

"У 2017 році Верховна Рада ухвалила Закон "Про енергетичну ефективність будівель". Головне нововведення цього документу – впровадження сертифікатів, в яких вказується рівень споживання енергії об’єктом будівництва.В цих документах зазначаються адреса будівлі, дані про її функціональне призначення, фактичне енергоспоживання, обсяг викидів парникових газів, а також клас енергоефективності", - розповів Юрій Тацій.

За словами посадовця, визначення класу енергетичної ефективності споруди – це фактично оцінка якості будівництва.

Зазначається, що таких класів 7 – вони нумеруються латинськими літерами від А до G (від найнижчого споживання енергії до найвищого). Розрахунок класу енергоефективності проводиться на основі проектної документації.

Чим вищий клас енергоефективності, тим менше власник будинку платитиме за комунальні послуги. А отже зростає привабливість нерухомості для покупця.

"Наведу аналогію з побутовою технікою, яка поділяється за енергоефективністю на такі ж класи. Покупці з більшою ймовірністю придбають прилад, який споживає менше енергії. В майбутньому це дозволить заощадити кошти на сплаті комунальних рахунків. Та сама ситуація – з будинками", - підкреслив Юрій Тацій.

Він також деталізував категорії будівель, для яких отримання сертифікату енергоефективності є обов’язковим.

Так, сьогодні на етапі введення в експлуатацію сертифікат енергоефективності обов’язковий для:

- об’єктів будівництва та реконструкції, які за класом наслідків належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;

- будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування;

- будівель, де здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та в результаті якої має досягатися клас енергоефективності не нижчий мінімальних вимог.

Нагадаємо, кому не потрібно сплачувати земельний податок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати