03 вересня 2021, 13:47

Комітет з питань правової політики оголосив конкурс на посаду членів ВРП

Пресслужба ВРУ

2 вересня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики у режимі відеоконференції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розпочався відбір кандидатур на посаду члена ВРП від юридичних ВНЗ та наукових установ"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін нагадав, що 5 серпня 2021 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», № 1635-IX.

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень даного Закону, органи, які обирають (призначають) членів Вищої ради правосуддя (ВРП), невідкладно, але не пізніше 30 днів з дня набрання чинності цим Законом, мають оголосити про проведення конкурсу на вакантні посади членів Вищої ради.

Нагадаємо, на посаду члена Вищої ради правосуддя може бути обраний (призначений):

  • громадянин України,
  • не молодший тридцяти п’яти років,
  • який володіє державною мовою,
  • має вищу юридичну освіту 
  • стаж професійної діяльності у сфері права не менше п’ятнадцяти років,
  • належить до правничої професії
  • відповідає критерію політичної нейтральності, а також критеріям професійної компетентності, професійної етики та доброчесності.

Кожен кандидат має відповідати критеріям професійної етики та доброчесності. Етична рада надає Верховній Раді відповідний висновок щодо кожного кандидата, а також список кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена Вищої ради правосуддя. Такий список має містити кількість кандидатур, яка щонайменше вдвічі перевищує кількість вакантних посад членів Вищої ради правосуддя.

Також на засіданні народні депутати розглянули пропозиції (поправки) до проєкту Закону «Про конституційну процедуру» (№ 4533), підготовлені з урахуванням зауважень, що містяться у висновках юридичної експертизи законопроекту, підготовленого до другого читання.

Проєкт Закону спрямований на визначення підстав і порядку звернення до Конституційного Суду України, процедури розгляду ним справ і виконання його рішень.

Голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Ольга Совгиря поінформувала про основні зміни, які пропонується внести до порівняльної таблиці до законопроекту, яку ухвалив Комітет до другого читання, на основі висновків Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради.

Зокрема, за її словами, пропонується:

- змінити назву законопроєкту на «Закон про конституційне провадження»;

- не вносити раніше пропоновані зміни до складу суб’єктів ініціювання дисциплінарного провадження щодо суддів Конституційного суду, залишивши у законопроєкті нині існуючий перелік - ними може бути будь-яка фізична чи юридична особа. При цьому заповнити прогалину в чинному законодавстві і досить детально визначивши процедуру такого дисциплінарного провадження;

- виключити раніше враховані правки щодо процедури відбору кандидатів на посаду судді КСУ і залишити її такою, яка є чинною на сьогоднішній день;

- виключити конституційну доктрину як джерело, на якому мають базувати свої рішення судді КСУ;

- по тексту проєкту змінити назву допоміжного органу КСУ з «секретаріат» на «апарат».

Комітет ухвалив рішення, відповідно до частини шостої статті 118 Регламенту Верховної Ради, включити до порівняльної таблиці до законопроєкту №4533 пропозиції і правки, підготовлені з урахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради, і рекомендувати Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому в редакції, запропонованій Комітетом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати