29 жовтня 2020, 18:04

Комітет ВРУ отримав висновок Венеційської комісії щодо законопроєкту про референдум

Інформаційне управління Апарату ВРУ

До Комітету ВРУ офіційно надійшов спільний висновок Єврокомісії "За демократію через право" та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини щодо законопроєкту "Про народовладдя через всеукраїнський референдум".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада ухвалила постанову щодо створення Національного штабу протидії COVID-19".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

"До Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування офіційно надійшов терміновий спільний висновок Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційської комісії) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) щодо законопроекту про народовладдя через всеукраїнський референдум (№ 3612), прийнятий на онлайн засіданні 124-ї пленарної сесії Венеційської комісії 8–9 жовтня 2020 року", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що висновок стосується відповідності законопроєкту міжнародним стандартам, зокрема Кодексу належної практики щодо референдумів, розробленому Венеційською комісією і підтриманому статутними органами Ради Європи (CDL-AD (2007) 008rev-cor), а також Копенгагенському документу ОБСЄ 1990 року.

У висновку враховано попередні рекомендації Венеційської комісії про правові рамки проведення національних референдумів в Україні та звіти БДІПЛ та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про вибори, які проводять в Україні.

Під час підготовки законопроєкту про народовладдя через всеукраїнський референдум (№ 3612) до другого читання Комітет на своєму засіданні розглянув зауваження і пропозиції, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи, зокрема і ті, що були спрямовані на реалізацію окремих рекомендацій, висловлених у попередньо наданому Комітету спільному висновку Венеційської комісії. За результатами розгляду цього законопроєкту у другому читанні Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 123 Регламенту Верховної Ради України проект Закону з реєстр. № 3612 прийняти в другому читанні та в цілому.

Разом з тим, зважаючи на положення частини другої статті 117 і частини шостої статті 118 Регламенту Верховної Ради України, наразі законопроєкт за № 3612 доопрацьовується у Комітеті з урахуванням зауважень, наданих до законопроєкту Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України, а також рекомендацій, висловлених у спільному висновку Венеційської комісії та БДІПЛ, що раніше не були враховані Комітетом.

Нагадаємо, Раді рекомендують прийняти за основу законопроект щодо удосконалення діяльності СБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати