30 липня 2015, 11:22

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності до третьої сесії готує майже 140 законопроектів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності протягом третьої сесії планує підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України майже 140 проектів законів та постанов, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з ухваленим Планом роботи, Комітет зосередить увагу на підготовці законопроектів, спрямованих на забезпечення реформування правоохоронної системи та діяльності органів внутрішніх справ, вдосконалення чинного кримінального та кримінального процесуального законодавства, законодавства про адміністративні правопорушення, з питань виконання кримінальних покарань тощо.

Комітет продовжить роботу над підготовкою законопроекту про Державне бюро розслідувань №2114.

У період з вересня 2015 року по січень 2016 року Комітет також готуватиме до розгляду законопроекти: про внесення змін до Закону "Про прокуратуру" (щодо удосконалення взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства) №2120а; про систему досудового слідства України та статус слідчих №1187; про внесення змін до статті 201 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за незаконне ввезення, придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) №2125; про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю №2133а.

Народні депутати планують підготувати та подати на розгляд Парламенту законопроекти про вогнепальну зброю цивільного призначення №1135 і про цивільну зброю і боєприпаси №1135-1.

Планом роботи Комітету передбачена підготовка законопроектів щодо гуманізації сфери виконання кримінальних покарань, зокрема: про амністію у 2015 році №2118; про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні №1210; про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо удосконалення порядку застосування до засуджених заходів заохочення і стягнення) №2251а і про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо гуманізації порядку і умов виконання покарань) №2252а.

У Плані Комітету значну увагу відведено реформуванню системи кримінальної юстиції, зокрема, заплановано підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків №2897.

Комітет також планує розглянути низку законопроектів про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо застосування запобіжних заходів до осіб, які підозрюються у вчиненні окремих злочинів.

Згідно з Планом роботи, Комітет планує надати свої пропозиції в інші комітети до 93 проектів законів і постанов.

Планом роботи Комітету на 3 сесію передбачено розглянути на виїзному засіданні питання дотримання Конституції та Законів України підрозділами Державної пенітенціарної служби України та перспективи удосконалення законодавства з питань виконання кримінальних покарань.

В порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради України, власних рішень Комітет планує розглянути питання: "Про інформації та висновки Рахункової палати України" та "Про аналіз практики застосування прийнятих у 2014-2015 роках Законів України, віднесених до предмету відання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності".

Комітет також заслухати інформацію Генерального прокурора України про стан законності в державі у 2015 році та провести комітетські слухання на тему: "Запровадження інституту кримінально проступку" (на основі проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків".

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, Планом роботи Комітету також передбачено проведення конференцій, семінарів, "кругли%D

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати