13 липня 2015, 11:52

Комітет ВР схвалив законопроект щодо участі малого та середнього бізнесу в держзакупівлях

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо масштабного стимулювання вітчизняного виробництва, залучення прямих іноземних інвестицій та розвитку малого та середнього підприємництва», повідомляє  Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроект №2143а, який пропонує внесення змін до законів «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» та «Про здійснення державних закупівель», покликаний ліквідувати конкурентні недоліки для представників малого і середнього бізнесу та вітчизняних виробників у порівнянні з іноземними компаніями й великими підприємствами шляхом забезпечення для них ринкових умов доступу до державних закупівель в час економічної кризи та відсутності дешевих кредитних ресурсів.

Як зазначалось під час засідання, документом передбачається розширення мети та напрямів державної політики підтримки малого і середнього підприємництва, зокрема шляхом гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва при участі у державних закупівлях. Також пропонується удосконалення процедури оцінки пропозиції конкурсних торгів.

Крім того, члени Комітету відзначили, що пропозиція щодо зобов’язання Уповноваженого органу опубліковувати на власному веб-сайті аналітичну інформацію щодо частки товарів вітчизняного виробництва та частки малого та середнього бізнесу у загальному обсязі державних закупівель дозволить зробити цей процес більш прозорим та надасть можливість спостерігати його в динаміці.

Народні депутати погодилися, що запровадження механізмів, запропонованих у законопроекті, дасть вагомий поштовх для розвитку вітчизняної промисловості, залучення прямих іноземних інвестицій та створення нових робочих місць, а, отже, і збільшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Більш того, у зв’язку з девальвацією національної валюти та нестабільним курсом національної грошової одиниці, закупівля товарів вітчизняного виробництва гарантує державному замовнику менші витрати на сервісне обслуговування порівняно з іноземним аналогом, а, значить, сприятиме прямій економії державних коштів.

Обговоривши зазначене питання, члени Комітету ухвалили рішення внести законопроект на розгляд Верховної Ради та за результатами розгляду у першому читанні пропонувати прийняти його за основу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати