07 липня 2015, 13:31

Комітет ВР рекомендував зміни до КК України щодо негласних слідчих дій стосовно працівників суду та правоохоронних органів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо негласних слідчих (розшукових) дій стосовно працівників суду та правоохоронних органів)", повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Голова Комітету Андрій Кожем'якін, доповідаючи законопроект №2500, нагадав, що цей законопроект був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 2 червня 2015 року. Проектом пропонується доповнити статтю 247 КПК України другою частиною, яка надасть можливість розглядати клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії слідчим суддею апеляційної інстанції поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування у випадку, якщо таке клопотання буде стосуватися судді, працівника суду або працівника правоохоронного органу та/або щодо приміщення суду або правоохоронного органу.

А. Кожем'якін зазначив, що опрацювання експертних пропозицій до законопроекту показало, що він потребує концептуального вдосконалення, яке виходить за межи підготовки законопроекту до другого читання.

Так, за висновками експертів, основні вади законопроекту полягають у:

необумовленості хто конкретно визначатиме територіальну підсудність (слідчий суддя чи суд апеляційної інстанції або суд касаційної інстанції);

невизначеності який саме апеляційний суд повинен здійснювати розгляд (найбільш наближений до місця вчинення злочину або найменш наближеним до такого місця, або апеляційний суд іншої області);

відсутності чіткого переліку підстав та випадків для визначення ризику розголошення даних досудового розслідування, а також встановлення ознак можливого винесення неправосудних ухвал;

невизначеності в який спосіб будуть формуватись матеріали одного кримінального провадження у різних судах;

невизначеності щодо яких саме працівників та приміщень суду і правоохоронних органів застосовуються його положення.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, під час підготовки законопроекту до другого читання надійшло 12 пропозицій та поправок від народних депутатів, зокрема Сотник О.С, Костенка П.П., Пташник В.Ю., Маркевича Я.В., Мельничука І.І., Вінника І.Ю., Левченка Ю.В., Ільюка А.О., Ленського О.О.

Пропозиції наронодго депутата Вінник І.Ю. щодо зміни назви закону та положення щодо порядку набрання ним чинності відповідають нормам Регламенту.

Інші пропозиції направлені на удосконалення законопроекту з урахуванням результатів обговорення законопроекту під час першого читання.

Найбільш близькою до побажань народних депутатів є спільна пропозиція народних депутатів Сотник О.С та Костенка П.П., яка уточнює територіальний критерій розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати