10 вересня 2015, 14:13

Комітет ВР рекомендував проект закону щодо боротьби з корупцією у спорті

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень", повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроектом №2243а пропонується визначити основні засади, заходи попередження та виявлення корупційних правопорушень у сфері спорту та встановити відповідальність за такі правопорушення. Для цього пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.

Проектом, зокрема, передбачається доповнити Кримінальний кодекс статтею 369-3, якою встановити відповідальність за протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань. Санкції трьох частин даної статті передбачають покарання: від штрафу (200 - 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі до 3-х років із спеціальною конфіскацією.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити статтею 1729-1, в якій встановлюється відповідальність за порушення заборони розміщення ставок на спорт, пов'язаних з маніпулюванням офіційним спортивним змаганням, з одержанням за це неправомірної вигоди. Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу (200 - 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, проаналізувавши положення законопроекту, члени Комітету відзначили, що його прийняття сприятиме профілактиці та зменшенню рівня корупції у сфері спорту, що призведе, у першу чергу, до чесних, видовищних змагань та притягнення винних до відповідальності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати