20 липня 2015, 16:43

Комітет ВР підтримав зміни до законодавства щодо відкритих баз даних і реєстраційних процедур

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового забезпечення відкритості баз даних та прозорості реєстраційних процедур", повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Під час засідання Комітету зазначалося, що метою законопроекту №2696 є приведення законодавства України щодо відкритих баз даних і реєстраційних процедур у відповідність з Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, а також удосконалення законодавчого регулювання відносин, пов'язаних із набуттям, використанням та захистом прав інтелектуальної власності на торговельні марки.

Проектом пропонується внести відповідні зміни до Цивільного кодексу та Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", згідно з якими передбачається публікація всіх поданих заявок на торговельні марки та рішень Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України у відкритій електронній базі даних, запроваджується процедура подання і розгляду мотивованих заперечень проти незаконної видачі охоронного документу на торговельні марки, механізм оскарження рішень органу експертизи до Апеляційної палати, уточнюється перелік абсолютних і відносних умов надання знаку правової охорони, закріплюється можливість подання заявок на знаки в електронній формі, розширюється перелік доступних способів захисту порушеного права на торговельну марку, а також надається можливість дострокового припинення реєстрації торговельної марки внаслідок її невикористання протягом п'яти років.

Члени Комітету під час обговорення висловили зауваження і пропозиції до законопроекту.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого з урахуванням висловлених пропозицій дозволить забезпечити реалізацію прав осіб, удосконалення суспільних та господарських відносин щодо доступності баз даних, реєстраційних процедур, а також набуття, здійснення та захисту прав інтелектуальної власності на торговельні марки, і як наслідок, покращенню інвестиційного клімату та розвитку підприємницької діяльності в Україні.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати