12 березня 2020, 15:54

Комітет ВР підтримав законопроект щодо введення податку на виведений капітал

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом підтримав законопроекти щодо запровадження податку на виведений капітал та зниження привабливості використання офшорних компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Народним депутатам рекомендують скасувати або відтермінувати службові відрядження".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження податку на виведений капітал та імплементації стандартів протидії розмиванню податкової бази та виведення прибутку за кордон» (№1185), яким передбачається заміна з 1 січня 2021 року податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал.

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти даний проект Закону у першому читанні, а також направити дане рішення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, визначеному головним із підготовки законопроекту.

На думку авторів, прийняття законопроекту сприятиме імплементації в Україні Плану дій BEPS, спрощенню ведення бізнесу та податкового адміністрування.

Крім того, народні депутати розглянули проект закону “Про податковий суверенітет України та офшорні компанії” (№1181).

“Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні”, - зазначають в Інформуправлінні Апарату ВР.

Проектом пропонується низка заходів, які з одного боку адміністративно та фіскально знизять привабливість використання послуг офшорних компаній, а з іншого – зменшать економічні мотивації для такого використання. Зокрема, для зниження привабливості використання офшорних компаній проект запроваджує офшорне мито.

Прогнозується, що запровадження норм законопроекту сприятиме зростанню легального номінального ВВП України приблизно на 10%, отже легальні доходи Зведеного бюджету зростуть мінімум на 137 мільярдів гривень.

Також члени Комітету рекомендували ухвалити у першому читанні пов’язаний із попереднім законопроектом проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про податковий суверенітет України та офшорні компанії" (№1179).

Крім того, Комітет розглянув у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Митного кодексу України, Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо звільнення від сплати митних платежів транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, які надійшли у якості гуманітарної допомоги для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад в Україні)» (№2475) і рекомендував Верховній Раді ухвалити його у першому читанні за основу. Дане рішення буде направлене головному Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Читайте також: "У Києві обговорили питання впровадження медіації в Україні".

Проект пропонує звільнити від оподаткування митом гуманітарну допомогу, яка надається у вигляді транспортних засобів, які можуть бути використані або переобладнані для задоволення соціально-економічних потреб села, селища та міста відповідним комунальним підприємством.

Окрім того, на засіданні Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу був розглянутий проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження європейських принципів модернізації української промисловості» (№2464) і визнаний таким, що не відповідає зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію та праву ЄС, а саме: Директиві 2004/35/ЄС та Директиві 2011/92/ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати