07 лютого 2020, 9:00

Комітет АПУ звернувся до Президента щодо правового статусу НКРЕКП

АПУ

Комітет АПУ з питань енергетики, нафти та газу звернувся до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука та Голови Коміету Верховної Ради України Андрія Геруса. Експерти висловили стурбованість щодо правового статусу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) та надали ряд пропозицій щодо вдосконалення законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В АПУ закликають внести зміни до законопроєкту про вдосконалення цивільного законодавства".

Так, 19 грудня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон України №394-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг" (далі - Закон №394-IX), який набрав чинності 29 грудня 2019 р.

"Прийняття Закону №394-IX не лише не вирішило головного питання - проблеми незалежності НКРЕКП, але і створило додаткові проблемні аспекти та неузгодженості з іншими нормативно-правовими актами", - йдеться у тексті звернення.

Правники підкреслили, що наявні у Законі №394-IX прогалини суттєво впливають на інвестиційну привабливість країни та перешкоджають належному виконанню Україною своїх зобов’язань щодо імплементації міжнародних НПА. Детально проаналізувавши Закон, серед основних проблемних аспектів вони виокремили: 

  1. Питання статусу НКРЕКП, як незалежного органу. Відповідно до Закону, відтепер НКРЕКП підпорядковується Кабміну, що суперечить положенням європейського законодавства. Крім того, правники наголосили на прямому порушенні принципів вільної конкуренції на ринку електричної енергії.
  2. Питання ротації членів НКРЕКП. "Враховуючи механізм ротації членів НКРЕКП, вбачаємо можливість зловживань щодо належної та справедливої заміни членів НКРЕКП", - йдеться у тексі звернення.
  3. Питання дострокового припинення повноважень члена НКРЕКП. Правники звернули увагу, що одна з підстав для дострокового припинення повноважень членів НКРЕКП не містить чіткого формулювання. Це у свою чергу може викликати зловживання щодо їх звільнення, та в цілому порушує принцип незалежності в діяльності членів.
  4. Неузгодженість положень Закону №394-IX із нормами Закону України "Про ринок електричної енергії".

Читайте також: "У Раді підтримують заборону пластикових пакетів".

Так, Комітет АПУ наголосив на необхідності врегулювання зазначених питань та внесення змін до Конституції України.

Детально ознайомитися з позицією Комітету можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати