30 листопада 2020, 15:02

Комісія ЄС опублікувала новий план дій щодо системи інтелектуальної власності ЄС

Інтелектуальна власність (ІВ) розглядається як ключовий двигун економічного зростання, оскільки вона допомагає компаніям валоризувати свої нематеріальні активи. План дій спрямований на те, щоб дати можливість європейській творчій та інноваційній індустрії залишатися світовим лідером та пришвидшити зелені та цифрові переходи до Європи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Інвестиційна привабливість, мораторії та альтернативні способи вирішення спорів — нові виклики правосуддя".

Про це йдеться у повідомленні веб-сайту EUbusiness.

"Європа є домом для деяких провідних світових інновацій, але компанії все ще не в змозі повністю захистити свої винаходи та скористатися своєю інтелектуальною власністю", - заявив уповноважений з питань внутрішнього ринку Т'єрі Бретон: "Сьогодні ми пропонуємо переглянути нашу систему інтелектуальної власності зміцнити здатність Європи розробляти технології наступного покоління, відображати досягнення даних та штучного інтелекту; дозволити компаніям швидко об'єднати свої знання під час кризи та підтримати шлях Європи до економічного відновлення та зеленого переходу".

Новий план дій оголошує заходи у п’яти ключових сферах:

1. Покращення захисту ІВ

План дій пропонує модернізувати низку існуючих засобів ІВ та зробити їх придатними для цифрової ери, включаючи вдосконалення сертифікатів додаткового захисту (SPC) для запатентованих лікарських засобів та засобів захисту рослин та модернізацію захисту дизайну ЄС. Вона спрямована на посилення захисту аграрних географічних зазначень (ГІ), одночасно розглядаючи можливість використання системи захисту ГІ для несільськогосподарської продукції на рівні ЄС. Комісія також розпочинає галузевий діалог для вирішення питання впливу нових технологій (таких як ШІ та блок-ланцюги) на систему ІВ. Щоб забезпечити компаніям доступ до швидких, ефективних та доступних засобів захисту та зменшити постійну фрагментацію та складність у поточній системі.

2. Посилити використання ІВ малими та середніми підприємствами (МСП)

Європейські новатори та творці, зокрема МСП, часто не усвідомлюють переваг інтеграції ІВ у свою бізнес-стратегію. Наприклад, лише 9% МСП подають документи для захисту ІВ. Щоб допомогти меншим компаніям нажити свої нематеріальні активи, Комісія пропонує заходи щодо вдосконалення інформації та консультацій. Це допоможе МСП, які постраждали від коронавірусу, краще управляти своїми портфелями ІВ та використовувати їх за допомогою нової схеми фінансової допомоги, що передбачає 20 мільйонів євро, наданих із фондів EUIPO на перший рік. Комісія також надаватиме консультації та допомогу в галузі ІВ ​​усім учасникам дослідницьких та інноваційних програм, що фінансуються ЄС, та співпрацюватиме з усіма зацікавленими сторонами для покращення валоризації прав інтелектуальної власності у спільноті досліджень.

3. Сприяти обміну ІВ

План дій спрямований на захист нематеріальних цінностей, але також спрямований на покращення доступу до критичних нематеріальних активів, від яких залежить наша економіка та суспільство. Визнаючи важливу роль, яку система ІВ може зіграти у вирішенні надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я, таких як триваюча пандемія коронавірусу, Комісія пропонує заходи для полегшення обміну критично важливими об’єктами ІВ у кризові періоди, забезпечуючи при цьому прибутковість інвестицій. Комісія також працюватиме над вдосконаленою інфраструктурою авторських прав, вживатиме заходів для кращої мобілізації даних, захищених ІВ. Він також запропонує шляхи покращення прозорості та передбачуваності при ліцензуванні стандартних основних патентів, оскільки вони є ключовим елементом цифрової трансформації європейської промисловості, наприклад, випуск підключених автомобілів та інших продуктів.

4. Боротися з підробко юшляхом забезпечення прав інтелектуальної власності

Імпорт підроблених та піратських товарів становить 6,8% ВВП ЄС. Комісія покращить ефективне та збалансоване забезпечення прав на ІВ. Наприклад, як доповнення до майбутнього пакету Закону про цифрові послуги, він створить набір інструментів ЄС щодо боротьби з підробкою для сприяння та сприяння ефективній співпраці між власниками прав інтелектуальної власності, посередниками (такими як інтернет-ринок) та правоохоронними органами, передовою практикою використання належних інструментів та нових технологій.

5. Сприяння глобальним рівним умовам

Незважаючи на те, що галузі інтенсивного використання прав інтелектуальної власності становлять 93% експорту товарів ЄС, бізнес все ще стикається з великими проблемами, працюючи в третіх країнах. Для вирішення цих викликів Комісія націлена на зміцнення позицій ЄС як глобального органу, що встановлює стандарти в галузі інтелектуальної власності. Це також посилить реакцію ЄС на несправедливу практику гравців третіх країн, таку як промислове шпигунство або спроби незаконного привласнення ІВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати