08 січня 2021, 11:51

Колишній співробітник DuPont отримав 42 місяці в'язниці за крадіжку комерційної таємниці

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

55-річний Джош Гаррі Іслер з Сент-Ансгара, штат Айова, був засуджений в окружному суді США в Сідар-Рапідс до 42 місяців ув'язнення в результаті визнання себе винним 11 липня 2018 р. по одному пункту звинувачення у крадіжці комерційної таємниці і пункту звинувачення в наданні неправдивої заяви в Федеральне бюро розслідувань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Модернізація Закону США про авторське право в цифрову епоху: законопроєкт для обговорення"

«Ми цінуємо відмінну роботу, виконану прокуратурою США та Федеральним бюро розслідувань з цього питання, і раді, що вона завершилася винесенням сьогоднішнього вироку. Ми продовжимо фокусуватися на обслуговуванні наших клієнтів, наданні інноваційних рішень і дотриманні найвищих стандартів етичної поведінки, щоб захистити наші запатентовані технології та допомогти зберегти конкурентне середовище в галузі», — сказала заступник головного юрисконсульта зі спеціальних продуктів підрозділу DowDuPont Дженніфер Джонсон.

Іслер визнав, що протягом серпня 2013 р., працюючи в DuPont, після прийняття пропозиції про роботу у дрібнішого конкурента вкрав і незаконно привласнив комерційні секрети DuPont. Згідно інформації в угоді про визнання вини та доказів, представлених на попередньому слуханні у справі, Іслер був найнятий конкурентом DuPont у бізнесі з виробництва етанолу, щоб влаштуватися на роботу до цього конкурента. Йому запропонували нову машину і значно вищу зарплату, хоча він не справлявся із завданнями і щосили намагався зрозуміти основні концепції, поки працював у DuPont.

У той день, коли Іслер прийняв пропозицію конкурента, його головний операційний директор (COO) повідомив, що Іслер обслуговуватиме двох конкретних клієнтів заводу з виробництва етанолу, які також були клієнтами DuPont, і запитав, чи бачив він «якісь вихідні дані» для цих заводів. Іслер відповів: «Дайте мені подивитися, що я можу, перш ніж я не зможу». Пізніше в той же день головний операційний директор сказав Іслеру: «Думаю, ви зробили правильний вибір».

Наступного дня Іслер подав у DuPont заяву про звільнення, однак покинув компанію тільки через два тижні. За цей час він завантажив і відправив конкуренту численні електронні файли, що містять конфіденційну інформацію та комерційну таємницю DuPont. Сюди входила інформація про тести, прибутковість і ціни для продуктів і клієнтів DuPont. За кілька днів до відходу з DuPont Іслер повідомив головного операційного директора конкурента, що передасть DuPont телефон своєї компанії. СОО доручив Іслеру «стерти всі повідомлення зі мною, перш ніж віддавати телефон».

Під час вихідного інтерв'ю з DuPont Іслер визнав, що розуміє, що угода про конфіденційність, яку він підписав до початку роботи з DuPont, вимагає, щоб він зберігав конфіденційність інтелектуальної власності DuPont навіть після того, як пішов з компанії.

Через кілька місяців після того, як Іслер покинув DuPont, ФБР виконало федеральний ордер на обшук в його будинку і конфіскувало комп'ютери та інші електронні запам’ятовуючі пристрої, що містять конфіденційну інформацію та комерційну таємницю DuPont. Тоді Іслер помилково заперечував ФБР, що завантажив у DuPont на особисті електронні пристрої зберігання файли, що містять конфіденційну інформацію DuPont.

На слуханнях щодо винесення вироку суддя окружного суду США Лінда Р. Рід підкреслила, що хоча Іслер підписав угоду про конфіденційність і пройшов навчання та консультації DuPont щодо обов'язку захищати комерційну таємницю, він, тим не менше, зробив кілька кримінальних порушень цих зобов'язань протягом приблизно 6 місяців після прийому на роботу. Суд також висловив стурбованість з приводу етичності конкурента при отриманні вкраденої інформації.

Іслера засудили до 42 місяців тюремного ув'язнення і зобов'язали виплатити спеціальний внесок в розмірі $200 і штраф у розмірі $5000. Суд також зобов'язав Іслера відбути 3-річний строк під наглядом після завершення часу тюремного ув'язнення.

 «Крадіжка інтелектуальної власності — це не тільки несправедливо, це серйозний злочин з серйозними наслідками, — заявив прокурор США Пітер Е. Диган-молодший. — Ті, хто крадуть комерційну таємницю, прагнуть отримати несправедливу перевагу перед своїми жертвами, і їх жадібні дії завдають шкоди нашій економіці і стримують технологічний розвиток. Мій офіс буде продовжувати переслідувати тих, хто краде секрети компаній в Північному окрузі Айови».

Спеціальний агент ФБР, відповідальний за відділення Омахи, Рендалл Тиса сказав: «Крадіжки комерційної таємниці та іншої інтелектуальної власності шкодять окремим компаніям і нашій економіці, і ФБР буде продовжувати агресивне розслідування цієї діяльності». Ісйлеру було надано привілей здатися тюремному бюро Сполучених Штатів.

Апеляція. Колишній менеджер DuPont, який вкрав комерційну таємницю про бізнес компанії з виробництва біопалива для свого нового роботодавця, був належним чином засуджений до 42 місяців тюремного ув'язнення, незважаючи на те, що федеральні керівні принципи вироку передбачали строк від 0 до 6 місяців, як постановив 18 грудня 2020 р. федеральний апеляційний суд.

8-й окружний апеляційний суд США відхилив аргументи апеляційних адвокатів Іслера, які заявили, що суддя першої інстанції в Сідар-Рапідс, штат Айова, зловжила своїм розсудом, відступивши від керівних принципів після того, як дійшла висновку, що збиток, нанесений DuPont, не може бути розрахований «з будь-яким ступенем точності».

Іслер стверджував, що нездатність уряду встановити розмір збитку DuPont означала, що суддя повинен був віднести збиток до $5000 — цифру, яку він вказав у своїй угоді про визнання вини. 8-й округ не погодився. «У даному випадку відхилення окружного суду в бік підвищення було явно вмотивоване його висновком про те, що діапазон керівних принципів недостатньо відображає серйозність злочину», — написав окружний суддя Боббі Шеперд, до якого приєдналися окружні судді Джеймс Локен і Ральф Еріксон.

Адвокати Іслера не відразу відповіли на запити про коментарі. Прокуратура США в Сідар-Рапідс також не дала ніяких коментарів. Згідно з висновком, Іслер працював менеджером з технічної підтримки в DuPont Industrial Biosciences у 2013 р., коли до нього звернувся один з більш дрібних конкурентів компанії. Іслер прийняв пропозицію про роботу в новій компанії в серпні 2013 р. і повідомив DuPont про звільнення за два тижні. Незабаром після прийняття пропозиції він отримав повідомлення від головного операційного директора цієї компанії, в якому той запитував інформацію про заводи з виробництва етанолу, з якими Іслер працював у DuPont. За останні два тижні в DuPont Іслер завантажив «сотні внутрішніх електронних файлів, що належать DuPont, в папку зовнішнього носія» і відправив журнали відвідувачів DuPont електронною поштою іншого співробітника нової компанії, повідомляє 8-й округ. Прийшовши на роботу в нову компанію, він «негайно взяв на себе роль постачальника інформації та порад, що стосуються конфіденційної інформації DuPont і клієнтів». Іслер заперечував будь-яке значне завантаження, поки йому не надали докази того, що він це зробив. Пізніше він сказав, що завантаження були звичайною практикою, яку заохочувала DuPont.

У червні 2018 р. Іслер погодився визнати себе винним по пункту звинувачення в крадіжці комерційної таємниці і пункту звинувачення в наданні ФБР помилкових матеріальних заяв. У своїй угоді про визнання вини він вказав, що збиток склав «не менше $5000», але визнав, що загальна сума буде визначена суддею, який виносить вирок. При винесенні вироку уряд стверджував, що DuPont могла втратити «тисячі, якщо не мільйони» доларів на дослідженнях і розробках або цілих $18 млн через втрату продажів. Окружний суддя США Лінда Рід відхилила обидві цифри, але заявила, що збиток був явно значний, і розглянула інші чинники, в т.ч. знання і розуміння Іслером його угоди про конфіденційність з DuPont, його очевидну «мінімізацію» правопорушень і незначне кримінальне минуле, перше, ніж присудити 42 місяці позбавлення волі.

Підтверджуючи шанобливий стандарт розгляду, 8-й округ заявив, що Рід розглянула аргументи Іслера, пояснила причини їх відхилення і «просто винесла вирок, заснований на фактах, після розгляду унікальних обставин цієї справи».

Джерела:

1. Meghan Sapp Former DuPont employee gets 42 months in prison for stealing trade secrets. 

2.Former DuPont Employee Sentenced To Over Three Years in Prison for Stealing Trade Secrets and Lying to the FBI. 

3.8th Circuit upholds harsher sentence for theft of trade secrets from DuPont. 

4.United States v. Isler, No. 19-1891 (8th Cir. 2020). 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати