06 січня 2022, 12:47

Кіберполіція запобігла викраденню понад 720 тис. доларів США із рахунку медичної компанії

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Фігуранти підробили платіжні доручення і намагалися заволодіти грошима, призначеними для купівлі медичного обладнання для обстеження хворих на COVID-19. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

До Департаменту кіберполіції звернулася медична компанія, яка повідомила про шахрайське заволодіння грошима, призначеними для купівлі медичного обладнання для обстеження хворих на COVID-19.

Правоохоронці встановили, що зловмисники надіслали фішингове посилання партнерам потерпілої компанії. За допомогою фішингу правопорушники отримали дані для входу до електронної скриньки. Далі підробили платіжне доручення, яке розсилали зі зламаної електронної скриньки партнерів із Китайської Народної Республіки. Відтак українська медична компанія перерахувала гроші на рахунок шахраїв, відкритий у Великобританії. У такий спосіб фігуранти намагалися привласнити понад 723 тисяч доларів США.

Працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Києва, а також у співпраці з правоохоронцями Великобританії заблокували гроші, викрадені з рахунку компанії.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Кіберполіція нагадує про важливість дотримання правил кібергігієни:

  • не переходити за підозрілими посиланнями;
  • уважно перевіряти URL-адресу необхідного сайту, адже один зайвий символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
  • надавати перевагу сервісам із двофакторною аутентифікацією;
  • використовувати надійні, складні паролі. Для створення паролів можна використати сервіс генерації паролів кіберполіції;
  • у разі сумніву щодо компрометації акаунту, негайно змінити пароль.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати