13 травня 2019, 18:40

Кандидати в Правління АПУ: прагнення, цілі, завдання

Вже скоро відбудеться одна з найважливіших для правничої спільноти подій – Асамблея АПУ, де буде обране нове керівництво Асоціації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тож, як прев’ю до виборів, 13 травня відбулась зустріч із кандидатами в члени Правління, на якій вони презентували свої програми. Загалом балотуються 29 кандидатів на 13 місць, це число – одне з найбільших за час існування Асоціації.

На відкритті заходу Президент АПУ, керуючий партнер ЮФ «Василь Кісіль і партнери» Андрій Стельмащук зазначив:«Мене особисто дуже тішитьщо цей процес настільки відкритий і демократичний. Що є можливість не просто в закритому приміщенні обговорити програми, а зробити це в такому форматі, щоб всі зацікавлені особи могли побачити і почути нас».

Першими презентували свої програми кандидати в члени правління від відділень.

Роксолана Костур, партнер АО «Матвіїв і Партнери», голова відділення АПУ у Львівській області наголосила на тому, що члени відділень є основним активом Асоціації. Саме тому її основним напрямом роботи буде розвиток регіональних представництв АПУ та розширення їх мережі. За словами Роксолани, за останній період була проведена колосальна робота, що сприяла розвитку регіонів і її треба продовжувати та популяризувати. Важливо ще посилити синергію роботи відділень і комітетів, зменшити дистанцію між ними, а також підвищувати етичні стандарти правників.

Олексій Кузьмінський, керуючий партнер АО «С.К. Лекс» виокремив такі основні напрями роботи, як:

  • розроблення і запровадження єдиного професійного кодексу етичної поведінки правника
  • реформування системи юридичної освіти
  • регіональне представництво: відділення АПУ має стати центром юридичного життя регіону

Олександр Мартиненко, старший партнер CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang акцентував увагу на врегулюванні ролі юридичного радника. «Юридична професія має дуже багато підгруп, одна, можливо, найбільша, з яких ніяк не врегульована. ЇЇ юридино немає - юридичних радників не існує». Проблема дуже серйозна, так як не врегульоване питання ні надання послуг, ні відповідальності радників.

Основним пунктом своєї програми пан Мартиненко визначив «зрушити цей камінь з місця, унормувати юридичну професію, врегулювати професію радника».

Сергій Ніжинський, В.о. Директора Департаменту з питань стратегічного планування та координації державної політики, моніторингу міжнародних зобов’язань Секретаріату КМУ заявив, що одним із його основних пріоритетів є розробка довготривалої стратегії АПУ, щоб зрозуміти який КРІ буде в кінці року, чи через 5 та 10 років.

Другим напрямом є розвиток міграційного права та комітету, який зараз є актуальним та новим, а також створення і розвиток на території інших країн представництв АПУ, активізація комунікації з посольствами.

І третім важливим напрямом є комунікація з державою. Держава потребує думки юристів, наявність членів АПУ  державних структурах важлива не тільки для них, але й може покращити і самі державні інституції.

Володимир Павленко, адвокат, своєю основною метою вважає змінити правила, за якими обирають членів Правління АПУ.

«Перше , що треба  - зробити так, щоб після виборів АПУ не залишалось думки, що вони пройшли якось неправильно. І я вже почав роботу в цьому напрямі – подав зміни до Статуту АПУ. Ми повинні зробити вибори виборами, на яких не можна буде вгадати практично всі результати» 

Крім цього, важливими є діджиталізація АПУ, за допомогою якої вона стане прозорим майданчиком, де право голосу має кожен член, напрями правничої освіти та адвокатури.

Андрій Романчук, член Правління АПУ, керуючий партнер АО MORIS GROUP наголосив на тих речах, на яких АПУ концентрувала діяльність. За його словами, важливими досягненнями є участь АПУ у прийняті закону “Маски-шоу стоп”, у громадських радах, зокрема Громадських радах доброчесності. Напрями роботи в наступній каденції - фінансова децентралізація та ефективність регіонів, зробити АПУ експертним центром, що буде доносити думки до державних інституцій та громадян.

Ігор Свечкар, член Правління АПУ, адвокат, партнер ЮФ «Астерс» основними напрямами роботи визначив:

  • зробити АПУ регулятором юридичної професії.
  • покращити якість юридичної освіти
  • перетворити АПУ в дуже потужний аналітичний центр, до якого буде долучатись держава та всі інституції
  • посилити корпоративну соціальну відповідальність, зокрема pro bono діяльність
  • співпрацювати з міжнародними організаціями, зокрема IBA та АВА.

Владислав Соколовськийчлен Правління АПУ, керуючий партнер АК «Соколовський і Партнери» зазначив, що фінансова децентралізація АПУ була одиним із найважливіших напрямів його діяльності у Правлінні, і він планує й надалі розвивати питання децентралізації, надавати більшу фінансову свободу та свободу у прийняті рішень комітетам. Також, на думку Владислава важливо розробити стратегічне бачення Асоціації з чіткими цілями, завданнями, етичними правилами.

Юліан Хорунжий, член Правління АПУ, старший партнер АО «ЮФ «Аріо» зазначив, що всі кандидати в багатьох питаннях думають в одному напрямку, і це дуже тішить. Основною метою виділив те, що необхідно змінити підходи у прийнятті рішень на виборах, ввести засоби електронної комунікації всередині АПУ. І дуже важливо остаточно сформувати ідеї, принципи АПУ, для того, щоб мати більший вплив у суспільстві.

Кандидат від секції суддів Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Верховного Суду розповів про досягнення на посаді за попередній період. За словами пана Кравчука, секція суддів за чотири роки виросла з 14 до 111. Судді стали більш відкритими та перестали «боятись» правників. А правники отримали можливість спілкуватись із представниками суддівського корпусу.

Напрямами діяльності Володимир визначив освіту й навчання суддів,  а також заходи спрямовані на громадянську освіту правників.

«Лише у взаємодії суддів, адвокатів, правників ми знйдемо те, що шукаємо - сильну судову владу» - підсумував кандидат.

Кандидат від Секції адвокатів та практикуючих правників Ірина Назарова, керуючий партнер ЮФ ENGARDE, розповіла про свій особистий вклад в розвиток АПУ- конференцію «Kyiv Arbitration Days», яка є найкращою конференцією цієї галузі у Східній Європі.

Основними напрямами роботи виділила:

  • Зробити АПУ об’єднанням,що впливає на правопорядок країни у широкому сенсі, давати експертну позицію з важливих питань
  • Захист всіх учасників правничої спільноти
  • Перейти від форматуі вент-хабу до спільноти, яка впливає на найважливіші законотворчі рішення.           

Кандидат від Секції науковців та освітян Максим Шевердін, член Правління АПУ, керуючий партнер АО «Шевердін і партнери» ставить такі пріоритети роботи АПУ:

  • Співпраця з юридичними ЗВО та популяризація АПУ серед студентів та молодих юристів
  • реформування вищої юридичної освіти, залучення практикуючих юристів до освітніх процесів
  • активна участь АПУ  в законодавчих ініціативах
  • реформування законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність
  • інтеграція членів АПУ до органів адвокатського самоврядування

 Обирати нове Керівництво Асоціації правники будуть вже 24 травня під час VIII Східноукраїнського юридичного форуму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати