16 грудня 2020, 17:13

Кабмін спростив ввезення в Україну ліків від COVID-19

Урядовий портал

Уряд під час чергового засідання 16 грудня ухвалив низку рішень, спрямованих на підтримку та посилення спроможності медичної системи.

Читайте також: "МОЗ пропонує прив’язати зарплату медпрацівників до прожиткового мінімуму".

Про це повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема, Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка спрощує ввезення на територію Україну ліків, що використовуються у протидії COVID-19.

"Це, у свою чергу, збільшить доступ лікарень до лікарських засобів та медичних виробів, що використовуються у боротьбі з коронавірусною хворобою", - зазначив під час засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також окремим рішенням було розширено перелік товарів, які ввозяться в Україну та звільняються від сплати ПДВ.

"Мова йде про тест-системи та обладнання лабораторної діагностики. Цей крок насамперед спрямований на посилення потужності українських лабораторій, що дасть змогу додатково збільшити кількість проведених тестів", - підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Уряд ухвалив рішення, що стосується вдосконалення та оптимізації роботи екстреної допомоги. Як зазначив Прем’єр-міністр, ним пропонується запровадити додаткові критерії виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги.

"Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Це дасть змогу знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів з критичним станом", - наголосив Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера.

Нагадаємо, Максим Степанов повідомив, кого першочергово вакцинуватимуть проти COVID-19 в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати