05 листопада 2020, 13:43

Із початку року державні структури витратили на подарунки та відзнаки щонайменше 100 млн грн

Transparency International Ukraine

З початку року замовники в Prozorro витратили щонайменше 100 млн грн на коштовні подарунки та різні відзнаки. Фактична сума, потенційно, більша. Для порівняння, майже стільки ж  — 102 млн грн  — витратили на кисень опорні лікарні для боротьби з COVID-19. Його зараз подекуди не вистачає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна повинна негайно відновити систему запобігання корупції, - заява Transparency International"

Це дані з модуля аналітики публічних закупівель BI Prozorro станом на кінець жовтня.

У бюджетних установах купували нагрудні знаки, позолочені ручки, годинники з гравіюванням, подарункові набори тощо. Деякі замовники обирали мистецькі подарунки: статуетки, розписні глобуси ручної роботи, скляні сувеніри.

Наприклад, для Національної поліції України загалом придбали понад 40 тисяч відзнак «За сумлінну службу» (протягом 10, 15 і 20 років) та «Ветеран служби». За них заплатили майже 7 млн грн.

Апарат виконавчого органу Київської міської ради у червні витратив 3,7 млн грн на закупівлю 1,5 тисяч іменних годинників Київського міського голови.

У Секретаріаті Кабінету Міністрів намагалися придбати сувенірні набори «Скіфське золото» та 100 комплектів запонок. Тоді завдяки розголосу в ЗМІ, обидва договори згодом розірвали.

Однак у кінці жовтня департамент Секретаріату закупив подарункові плакетки із зображенням археологічних знахідок, що належать до скіфської культури, та 5 картин. Зараз в установі планують придбати ще 190 годинників за 275 тис. грн.

Більше прикладів та деталей у матеріалі фахівця з публічних закупівель ТІ Україна Ярослава Пилипенка.

Нагадаємо, До шкіл та дитсадків в облцентрах з бюджетних коштів закупили пірометрів майже на 5 млн грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати