25 вересня 2021, 9:17

Intel може програти китайцям патентний спір на процесори

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Intel Corporation — найбільша у світі компанія-виробник напівпровідникових елементів та пристроїв, відома як розробник та виробник x86-серії мікропроцесорів, процесорів для IBM-сумісних персональних комп'ютерів. Заснована у 1968 р. як Integrated Electronics, компанія розташовується у Санта Кларі, США. Intel використовує технологію FinFET з 2011 р. і відтоді стала ключовим компонентом розробки процесорів компанії.

Читайте також: "Завершилося розслідування щодо WhatsApp Ireland Ltd: штраф 225 млн євро"

У 2018 р. Академія наук Китаю подала на Intel позов до суду за порушення патенту FinFET. Наразі справа перебуває на розгляді. Виробникові навіть можуть заборонити продавати процесори в країні. FinFET є основною технологією для процесорів Intel з 2011 р. і ключовим компонентом майже кожного проданого процесора Intel. Однак Intel з 2018 р. бере участь в судовому процесі за порушення патентних прав у Китаї з китайською науково-дослідною лабораторією.

Нещодавно Intel програла шосту скаргу на законність патенту в судовому процесі, ініційованому в 2018 р. Інститутом мікроелектроніки Китайської академії наук. Інститут стверджує, що володіє патентом, який лежить в основі всіх процесорів Intel, починаючи з Ivy Bridge. Інститут намагається отримати від Intel 31 млн USD компенсації та накласти заборону на продаж їхніх процесорів у Китаї. Судовий розгляд проводиться у Верховному суді Пекіна. Intel повинна захищатися перед китайським патентним відомством. Це звучить достатньо комічно, враховуючи зусилля Китаю з розкрадання технологій і рівень китайської контрафактної продукції, що заполонила світ.

Наразі Intel спростувала 3 заявки на патент, але ще 11 залишаються в силі. Це ще не кінець, тому що у китайців також є застереження щодо патентів, пов'язаних з технологією MOSFET. Китайці стверджують, що Intel порушила їхній патент CN102956457B, опублікований 22.08.2011 р. Однак Intel офіційно представила транзистор FinFET ще 04.05.2011 р., тобто на кілька місяців раніше, вже не кажучи про патенти Університету Берклі, що датуються 2002 р.

У всього цього є більш глибоке дно, тому що китайці роками розвивали свої місцеві можливості проєктування і виробництва процесорів та графічних чіпів. Через санкції США для них доступ до сучасних технологій обмежений, а також доступ до іноземних виробничих підприємств (таких як TSMC або Samsung). До того ж очікується, що китайські виробники напівпровідників типу SMIC в наступному році отримають можливість виробляти чіпи з використанням 14-нм процесу FinFET, але їхні системи не будуть конкурентоспроможними у порівнянні з чіпами Intel, побудованими на 7-й літографії.

Можливість повернення коштів, вкладених у дослідження і розробки, та усунення грізного конкурента з місцевого ринку, безперечно, є привабливим варіантом для китайської влади. Варто пам'ятати, що сьогоднішній комуністичний Китай – це авторитарна держава, яка застосовує агресивний економічний протекціонізм, тому ризик використання всіх засобів для захисту бізнесу не повинен викликати подиву.

Джерела:

Intel może przegrać spór patentowy. Trolling w wykonaniu Chińczyków. 

Paweł Czajkowski Intel z zakazem sprzedaży procesorów w Chinach? Producent przegrywa kolejne spory patentowe 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати