02 листопада 2020, 17:20

5 причин чому працівникам подобається віддалена робота

З початку індустріальної епохи європейські працівники в основному працювали у передбачуваному ритмі робочого дня, однак Covid-19 змінив цю модель праці. Дослідження Boston Consulting Group та KRC Research на 15 європейських ринках продемонструвало, що робітники та керівники по всій Європі прагнуть більш інноваційного та гнучкого способу роботи. І хоча підтримка продуктивності не є проблемою при віддаленій роботі, проте навантаження на командну культуру заважає інноваціям. Про це повідомляє веб-сайт Microsoft.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з найбільш чітких висновків звіту є те, що люди відчувають звільнення та свободу від службового етикету. 69% опитуваних вважають це однією з 5  важливих переваг віддаленої роботи. Також перевагами роботи вдома респонденти назвали персоналізований, власний робочий простір (49%), можливість більше часу приділяти хобі (47%), можливість повністю присвятити себе роботі (36%) та наявність домашніх улюбленців поруч (28%).

Торік лише невелика меншість (15%) компаній мали встановлену політику віддаленої роботи. Зараз ця кількість становить 76%. Керівники компаній побачили, що команди, працюючи віддалено, можуть бути високопродуктивними. 82% заявили, що рівень продуктивності або залишається стабільним, або зростає, коли люди переходять на віддалену роботу. Багато керівників також розглядають гібридну роботу як спосіб активізації залучення співробітників, причому більше половини заявляють, що це буде потужним способом утримати найвищі таланти.

Однак сприяння інноваціям відбувається важче, ніж забезпечення продуктивності. Керівники підприємств повідомляють про зменшення інновацій навколо основних продуктів та послуг. Однією з імовірних причин є те, що, за словами працівників, вони почуваються більш віддаленими від культури компанії, менш зв’язаними з командами та менше працюють разом. У офісних умовах працівники мають можливість спілкуватися між собою як по роботі, так і більш неформально. Усі ці, здавалося б, дрібниці суттєво впливають на здоров’я бізнесу та культуру команди. Цілком логічно спостерігати падіння інновацій, оскільки новим ідеям важко процвітати в середовищі, де люди відчувають себе більш відключеними від свого роботодавця та своїх команд.

То як лідери можуть рухати продуктивність та інновації у сучасному світі?

Перш за все, слід розширити можливості команд: співробітники компаній, які лідирують як за рівнем продуктивності, так і за підтримкою інноваційного виробництва, відрізняються від компаній, що працюють добре, тим, що їхні працівники набагато частіше можуть самостійно приймати рішення та визначати підходи до своєї роботи так, як, на їхню думку, буде найкраще. Вони не залежать від думки менеджера, не бояться показувати власні погляди та робити помилки.

Потрібно також захистити увагу та фокус працівника. Повне занурення в роботу призводить до чудового результату. Одним простим кроком, щоб допомогти людям залишатися у поточному стані, є забезпечення належної підготовки таких інструментів, як, наприклад, Microsoft Teams, і використання таких функцій, як «не турбувати». Це допомагає людям контролювати свій день, виділяти час для роботи та зосереджуватися на ній.

Необхідно мати у команді менеджера підтримки, котрий володіє необхідними навичками в новому гібридному світі дистанційної роботи. Для успішної максимізації потенціалу команди, яка працює віддалено, потрібен інший набір навичок не тільки з точки зору забезпечення досягнення основних бізнес-цілей, а також для заохочення, культивування та реалізації нових ідей. Таким чином, перегляд навчальних програм для керівників команд стане важливим кроком уперед для багатьох підприємств.

І звичайно, останні кілька місяців були надзвичайно складними для всіх старших керівників бізнесу, оскільки вони впорались із підтримкою безперервності бізнесу, забезпечуючи безпеку робітників. Таким чином, зовсім не дивно, що менше половини працівників заявляють, що отримують необхідну підтримку від вищого керівництва. Це свідчить про те, що для багатьох підприємств також може бути актуальною можливість відновити чи активізувати постійні тренінги та наставництва для працівників.

«Для багатьох підприємств повсякденна реальність базується на традиційних офісних умовах. Отже, багатьом працівникам важко швидко адаптуватися до нового способу віддаленої роботи. Сюди входять менеджери та керівники, які стикаються з проблемою не лише забезпечення досягнення основних бізнес-цілей у періоди підвищеної невизначеності, але й забезпечення збереження згуртованості та залученості їхніх команд під час напруженого часу», — зазначає генеральний менеджер по роботі з персоналом Microsoft EMEA Сара Фішер.

Основним висновком є те, що успіх колективної роботи в сучасному світі виходить за рамки простого використання відповідних технологічних інструментів. Інновації зростають, коли люди відчувають можливість спілкуватися з колегами, йти на розумний ризик і говорити про свої нові ідеї. Отже, завданням для бізнесу буде забезпечення зв’язку та спілкування між працівниками та дослідження того, як командна робота сприяє реалізації бачення компанії

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати