30 листопада 2021, 19:04

Індія заборонить біткоїни та запустить власну державну цифрову валюту

Уряд Індії планує заборонити приватні криптовалюти та дозволити Центральному банку країни запустити власну офіційну цифрову валюту. Запропонований закон є наслідком ліквідації криптовалюти у Китаї, де фінансові регулятори та Центральний банк визнали всі операції з цифровою валютою незаконними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє британська газета The Guardian.

До парламентського бюлетеня з переліком майбутніх законів вже внесено законопроєкт «Про криптовалюти та регулювання офіційної цифрової валюти, 2021». Проєкт закону має на меті забезпечити сприятливу основу для створення офіційної цифрової валюти, яку випустить Резервний банк Індії. Законопроєкт також спрямований на заборону всіх приватних криптовалют у державі, але він допускає певні винятки для просування базової технології криптовалюти та її використання.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що криптовалюти можуть «зіпсувати молодь». Центральний банк країни неодноразово попереджав, що біткоїни можуть викликати «серйозні занепокоєння щодо макроекономічної та фінансової стабільності».

Сальвадор став першою країною, яка прийняла криптовалюту як законний платіжний засіб. Однак «великі» економіки, як правило, обережно ставляться до цифрових валют, а заступник голови Банку Великобританії сер Джон Канліфф попередив, що вони можуть спричинити фінансовий крах. При цьому Банк та Міністерство фінансів Англії мають розпочати офіційні консультації щодо цифрової валюти Центрального банку вже наступного року.

Такий крок Індії викликав інтенсивні продажі на ринках цифрової валюти країни. Його показники впали на 25% до майже 60 рупій. На світових ринках ціна біткоїна впала на 2,7% до $56 171.

Лейт Халаф, керівник відділу інвестиційного аналізу інвестиційної платформи AJ Bell, зазначив: «План Індії щодо заборони криптовалюти не завдав такої шкоди ціні біткоїнів, як літні репресії Китаю, але він є ще одним каменем спотикання на шляху просування криптовалюти як економічної сили в реальному світі». Халаф додав, що схвалення Сальвадором біткоїна стало скоріше винятком. Неминуче, що криптовалюти продовжуватимуть зіштовхуватися з більшим тиском регулюванням або забороною в більшій кількості юрисдикцій в усьому світі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати