31 липня 2020, 16:20

Імпорт продуктів тваринного походження: затверджено нові форми міжнародних сертифікатів

Вісник ДФСУ

24 липня опубліковано наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 14 липня 2020 р. №1329, яким затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів. Зазначені міжнародні сертифікати призначені для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України і засвідчують їх безпечність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "При наявності класичного РРО бізнес може за бажанням переходити на ПРРО, - Сергій Марченко".

Так, кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

- свіже м'ясо різних видів тварин - 16 форм;

- корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома - 11 форм;

- молоко і молочні продукти - 5 форм;

- яйця і продукти з них - 2 форм;

- риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження - 38 форм. 

"Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі", - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко

За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів. "Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли. Вони можуть використовуватись бізнесом в будь-який момент часу, за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів. Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступнішими більш безпечні харчові продукти для українських споживачів", - доодав Сергій Глущенко. 

Наявність і зміст міжнародних сертифікатів контролюватиме Держпродспоживслужба. Наказ набирває чинності через один місяць з дня опублікування, тобто з 24 серпня 2020 р.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати