21 травня 2019, 18:45

«Ілляшев та Партнери» добилися введення антидемпінгового мита на імпорт цементу з Росії, Білорусі та Молдови

«Ілляшев та Партнери»

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко відстояла інтереси українських виробників цементної галузі ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «Хайдельбергцемент Україна», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) та ПрАТ «Івано-Франківськцемент» в антидемпінговому розслідуванні щодо імпорту в Україну цементу походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на засіданні 21 травня 2019 року вирішила застосувати строком на п’ять років остаточні антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементу, зокрема клінкерів цементних та портландцементу, що класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами: 2523 10 00 00, 2523 29 00 00.

Розмір ставки остаточного антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну товару встановлено на рівні:

57,03% щодо портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Білорусь;

- 94,46% щодо портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Молдова;

- 114,95% щодо портландцементу та клінкеру походженням з Російської Федерації.

Застосування заходів із такою високою ставкою мита до імпорту товару з трьох країн одночасно – вкрай рідкісний результат для антидемпінгового розслідування.

«По суті така висока ставка мита є заборонною і означає встановлення факту порушення конкуренції іноземними виробниками, – прокоментувала рішення Олена Омельченко, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери». – Нашого клієнта повністю задовольняє рішення Міжвідомчої комісії. Ми задоволенні, що в Україні впроваджуються найкращі світові практики розрахунку демпінгової маржі з метою захисту національного виробника».          

Остаточне антидемпінгове мито справлятиметься у відсотках до митної вартості товару та нараховуватиметься додатково до ввізного мита через 30 днів з дня опублікування повідомлення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур'єр».

Окрім цього, Міжвідомча комісія відхилила добровільні письмові зобов'язання АТ «Лафарж Цімент Молдова», ЗАТ «Осколцемент» та ЗАТ «Євроцемент трейд» щодо припинення демпінгового імпорту цементу в Україну.

"Дане рішення сприятиме встановленню справедливої конкуренції на ринку цементу в Україні, а також збільшенню виробництва і продажів продукції національними товаровиробниками, збільшенню робочих місць, збереженню наявних і збільшенню майбутніх інвестицій в українську промисловість.

Нагадаємо, що рішення про початок антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги, підготовленої від імені українського національного товаровиробника командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією 4 липня 2018 р. Антидемпінгове розслідування тривало 10 місяців", - зазначають в компанії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати