19 березня 2021, 8:30

Huawei обмежила ставку роялті за 5G за телефон на рівні $2,50 долара

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Компанія Huawei оголосила ліцензійні збори за «найбільший у світі» портфель патентів, необхідних для стандартів 5G (SEP). 16 березня на заході, присвяченому інтелектуальній власності та інноваціям, китайський технологічний гігант оголосив, що буде монетизувати свій портфель за рахунок «розумної» ставки за ліцензійні угоди з мобільними компаніями.

Читайте також: "Burberry vs Baneberry: зловмисне копіювання та імітація"

Віце-президент Huawei, глава відділу інтелектуальної власності Джейсон Дінг заявив, що компанія обмежить ліцензійні відрахування за телефон для смартфонів 5G на рівні $2,50. За оцінками, в період з 2019 по 2021 р. компанія повинна отримати зі своїх загальних патентних і ліцензійних зборів близько $1,2–1,3 млрд. Дінг сказав: «Huawei внесла найбільший технічний внесок у стандарти 5G і дотримується принципів справедливості, розумності та недискримінації (FRAND), коли справа стосується ліцензування патентів. Ми сподіваємося, що оголошена сьогодні ставка роялті збільшить впровадження 5G, надавши розробникам більш прозору структуру витрат, яка буде інформувати їх інвестиційні рішення в майбутньому».

Стимулює впровадження 5G

Розкриваючи свої показники, Huawei сподівається підвищити прозорість і хоче «підвищити довіру інвесторів» і «прискорити впровадження 5G». Головний юридичний директор Huawei Сун Люпінг у своїй вступній промові сказав: «Оголошуючи наші ставки роялті за технологію 5G, ми хочемо представити більш прозору структуру витрат для нашої галузі, яка буде інформувати їх рішення про перетворення 5G у майбутньому».

За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), Huawei займає перше місце за кількістю патентів, поданих відповідно до договору про патентну кооперацію. Він також займає друге місце за кількістю патентів, виданих в 2019 р. у ЄС, і десяте в США.

На заході також був присутній колишній генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі. Коментуючи ставки ліцензування 5G, він сказав: «Випускаючи структуру ліцензійних зборів для SEP 5G, Huawei сприяє широкому прийняттю і використанню стандартів, покликаних забезпечити сумісність, надійність і прозору конкуренцію, забезпечуючи при цьому справедливий прибуток для інвестицій у НДДКР».

Офіційний документ «Повага і захист інтелектуальної власності»

Захід завершився випуском офіційного документа, опублікованого Huawei. У документі, названому «Повага і захист інтелектуальної власності — основа інновацій», названа кількість патентних заявок, поданих компанією з кінця 1990-х до 2010-х рр., і позначений шлях до її сьогоднішнього стану.

Джейсон Дін підкреслив: «Інновації лежать в основі бізнесу Huawei з моменту заснування компанії... На початку 2000-х світові патентні заявки Huawei були на одному рівні з іншими лідерами галузі, і сьогодні успіх Huawei є результатом її довгострокових інвестицій в інновації та дослідження». До кінця 2020 р. у Huawei було більше 100 тис. діючих патентів у понад 40 тис. родин патентів по всьому світу.

Джерело:

Huawei caps 5G per-phone royalty rate at $2.50. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати