07 квітня 2021, 19:04

Хто вона – перша в історії Англії жінка-адвокат?

Хелена Нормантон, 1882 року народження, була першою жінкою, яка скористалася Законом 1919 року про дискваліфікацію за ознакою статі, що відкрив для жінок адвокатську професію. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британська юрфірма Freshfields: жінки заробляють більше, ніж чоловіки"

Закон про дискваліфікацію за ознакою статі є актом парламенту Сполученого Королівства. Він став законом, коли отримав королівську згоду 23 грудня 1919 року. Цей документ дозволив жінкам вступати в професійні організації, брати участь у засіданнях журі й отримувати дипломи. Тож у грудні 1919 року Хелена Нормантон стала першою жінкою, яка приєдналася до одного з англійських судів.

У листопаді 1922 року вона стала другою жінкою, яку покликали до адвокатури Англії та Уельсу, слідом за Айві Вільямс, яка приєдналася до адвокатів у травні 1922 року. Проте Хелена Нормантон була першою жінкою, яка практикувала. Вона також була першою жінкою, яка з1явилася у Високому суді, в центральному кримінальному суді Олд-Бейлі та очолила сторону обвинувачення у провадженні щодо вбивства.

У 1949 році вона разом з Роуз Хайльброн була однією з перших жінок-радниць короля в англійській організації адвокатів.

Проєкт First 100 Years складає історії жінок у законі, тож Хелена Нормантон, яка отримала визнання в юридичному товаристві, стане першою постаттю у цій програмі. Пам’ять про неї вшанують розміщенням меморіальної дошки, де буде вказана адреса проживання на початку її юридичної кар’єри.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати