26 січня 2022, 15:59

Гроші проти закону: як великий бізнес ігнорує виконання судових рішень в Україні

26.01.2022 р. у прес-центрі інформагенції Інтерфакс-Україна відбулась прес-конференція Асоціації приватних виконавців України (далі – АПВУ). В Україні частішають випадки ухилення великого бізнесу від правосуддя. АПВУ має кілька випадків відкриття фіктивних кримінальних проваджень проти приватних виконавців, ініційованих боржниками, щоб уникнути виконання вимог закону. Відповідні провадження зривають примусову реалізацію арештованого майна, тоді як приватні виконавці намагаються відстоювати повагу до правосуддя. З цього приводу АПВУ організувала прес-захід.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Прес-конференція розпочалась з виступу голови АПВУ, приватного виконавця Віталія Чепурного. Він зазначив, що хронічне невиконання судових рішень в Україні стало хворобою для української системи правосуддя. Ця хвороба загрожує розвитку держави, національній економіці та залученню іноземних інвестицій в Україну. Найбільш складним є виконання судових рішень щодо бізнесу найзаможніших осіб країни. «Мова йде про виконання рішень стосовно олігархів. Проти приватних виконавців відкривають фіктивні кримінальні провадження, що перешкоджає виконанню ними своїх обов’язків та професійної діяльності. Такі справи були відкриті проти приватного виконавця Ярослава Бережного, Дмитра Ляпіна, Дмитра Куліченка, Анатолія Тилявського, а також проти мене та інших», – наголосив спікер. Він звернувся до правоохоронних органів із закликом припинити безперспективні та необ’єктивні переслідування приватних виконавців за виконання рішень судової гілки влади.

Анатолій Телявський, заступник голови АПВУ, приватний виконавець, на конкретних кейсах продемонстрував, наскільки суттєвою є проблема невиконання рішень щодо великого бізнесу. Цікавим виявився кейс стосовно підприємства ТОВ «Комплекс Агромарс», що належить до відомого бренду «Гаврилівські курчата». Незважаючи на відкриті виконавчі провадження щодо ТОВ «Комплекс Агромарс», яка має значні потужності та велику кількість майна, виконання таких проваджень ще не завершено. Хоча приватні виконавці провели опис та арешт майна цього підприємства, надалі процес реалізації цього майна через ДП «СЕТАМ» було заблоковано у зв’язку з фіктивними кримінальними справами. Також ТОВ «Комплекс Агромарс» вдався до штучного банкрутства. На жаль, це можливо також з огляду на прогалини чинного законодавства. Про окремі деталі виконавчих проваджень щодо ТОВ «Комплекс Агромарс» розповів юрист ТОВ «ВЕТСИНТЕЗ-ВІП» Юрій Бурдай.

Ярослав Деяк, ДП «СЕТАМ», заступник генерального директора з юридичних питань, відзначив, що блокування реалізації майна на аукціонах через ДП «СЕТАМ» існує вже дуже довго. «Дійсно, неодноразово хороше та ліквідне майно було заблоковане для реалізації у нас на майданчику, зокрема через фіктивне банкрутство та поширення мораторію на відчуження такого майна. Частково це роблять у зв’язку з відкриттям кримінальних проваджень. Однак відкриваються вони не лише щодо приватних виконавців. Ми мали кейси, коли кримінальні провадження були відкриті стосовно невідомих третіх осіб і через це блокували проведення аукціонів щодо певного майна. Отже, насправді відбувається певна боротьба і наша юридична служба також часто долучається до судових засідань, намагаючись оскаржити фіктивні відкриття проваджень про банкрутство», – підкреслив спікер.

На запитання «Юридичної Газети» про те, чи зверталася АПВУ до представників судової влади або правоохоронних органів з приводу таких проблем, голова АПВУ відповів: «Наразі АПВУ ініціює проведення круглого столу з представниками Верховного Суду з метою обговорення цієї проблеми. Сподіваємося, що нарешті нас почують і ситуація зміниться на краще. На жаль, правоохоронні органи нас поки що не помічають у цій державі. Нерідко трапляються випадки, коли представники Національної Поліції не відрізняють приватного виконавця від колектора. Це реалії, в яких ми працюємо».

Деталі та повний відеозапис заходу доступні за посиланням: https://www.apvu.com.ua/tpost/x3ucg8okb1-post-relz-vdbulasya-pres-konferentsya-ap

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати