20 вересня 2021, 19:24

Громадянин Латвії засуджений до більше ніж 4-х років позбавлення волі за шахрайство з ІВ

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


15.09.2021 р. в.о. прокурора США М. Ретт ДеХарт оголосив, що 37-річний громадянин Латвії Віктор Сухоруков був засуджений до більше ніж 4-х років позбавлення волі у федеральній в'язниці та виплати понад 4,5 млн доларів реституції за шахрайство з використанням пошти у багатомільйонній схемі, яка працювала протягом майже 3-річного періоду з метою обману власників реєстрацій товарних знаків у США.

Читайте також: "Позов Юрія Шатунова щодо товарного знака «Ласковый май» до Роспатенту був відхилений"

«Наш офіс завжди шукатиме та використовуватиме всі доступні засоби для відновлення справедливості щодо тих, хто обманює громадян і підприємства США, намагаючись вкрасти мільйони доларів, – зазначив в.о. прокурора США ДеХарт. – Наш офіс також високо цінує спільні зусилля з Відомством з патентів і товарних знаків США, Службою поштової інспекції США, відділом розслідувань внутрішньої безпеки та Департаментом поліції Грінвілл щодо забезпечення правосуддя».

«Від імені Відомства США з патентів і товарних знаків ми вдячні прокуратурі США в Південній Кароліні, Міністерству внутрішньої безпеки та Департаменту поліції Грінвілл за роботу з притягнення пана Сухорукова до відповідальності. Шахрайство з реєстрацією товарних знаків – глобальна міжнародна проблема, оскільки іноземні організації все частіше звертаються до громадян США за допомогою оманливих клопотань. Ми прагнемо до суворого захисту всіх користувачів нашого Реєстру товарних знаків світового класу і раді співпрацювати з правоохоронними органами для досягнення позитивних результатів», – повідомив уповноважений з товарних знаків Девід С. Гудер.

Надані суду докази показали, що Сухоруков заснував і керував «Бюро з патентів і товарних знаків» – компанією з обмеженою відповідальністю, зареєстрованою в окрузі Колумбія, а також «Бюро з патентів і товарних знаків» – компанією з обмеженою відповідальністю, зареєстрованою в Нью-Йорку. Зазначені назви дуже схожі на офіційну назву Відомства США з патентів і товарних знаків (USPTO). Це допомагало приховати дійсне джерело повідомлень про продовження реєстрації товарних знаків, які компанії Сухорукова розсилали особам, що зареєструвалися.

У повідомленнях Сухорукова про продовження терміну дії реєстрації товарний знак був спотворений. Повідомлення про продовження також містять QR-код, який безпосередньо пов'язує власника товарного знака з офіційним урядовим вебсайтом Відомства США з патентів і товарних знаків. У повідомленнях жертвам пропонувалося підписати та повернути повідомлення. Після того як потерпілий підписав і повернув повідомлення про продовження, Сухоруков відправляв жертві рахунок за послугу продовження та встановлював завищені ціни за продовження терміну дії товарного знака. Жертви неусвідомлено відправляли плату за продовження в компанії Сухорукова, вважаючи, що вони мають справу з Відомством США з патентів і товарних знаків.

У повідомленнях і рахунках Сухоруков заявляв, що продовжить реєстрацію товарного знака, хоча насправді він не продовжував або не міг продовжити реєстрацію. Натомість він заявляв потерпілим, що все зробить, оскільки відповідно до чинного законодавства ці товарні знаки ще не мали права на продовження. Окрім того, згідно з правилами USPTO, Сухоруков не міг законно подавати документи на продовження від імені реєстрантів, тому що він не був ліцензованим повіреним США. Було виявлено понад 2900 жертв шахрайської схеми.

Окружний суддя США Дональд К. Коггінс-молодший засудив Сухорукова до 52 місяців позбавлення волі у федеральній в'язниці та 24 місяців звільнення під наглядом. У федеральній системі немає умовно-дострокового звільнення. Сухорукову також було наказано виплатити 4 521 593,27 долара США як відшкодування збитку.

Цю справа розслідували Служба поштової інспекції США, Служба розслідувань національної безпеки та Департамент поліції Грінвілл. Справу вів помічник прокурора США Уїнстон Маросек.

Джерело:

Latvian National Sentenced to More Than 4 Years in Federal Prison, Ordered to Pay Over $4.5M in Restitution after Defrauding Millions from Patent and Trademark Mail Fraud Scheme. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати